Home > Novinky > Pro tento rok konečná. Dahlmeierová se vrátí k závodů nejdřív v lednu

Pro tento rok konečná. Dahlmeierová se vrátí k závodů nejdřív v lednu

Laura Dahlmeierová

Ani Pokljuka, ani Hochfilzen, ani Nové Město na Moravě. Laura Dahlmeierová se do Světového poháru nevrátí dřív než v lednu. Na vině je velký tréninkový výpadek krátce před startem sezóny.

Potíže s imunitním systémem donutily Lauru Dahlmeierovou v říjnu na několik týdnů zcela přestat s tréninkem. Což nakonec byla dobře. „Pauza Lauře jednoznačně pomohla. Zotavila se a už je opět zdravotně v pořádku,“ uvedl lékař německých lyžařů Klaus Marquardt. „Z lékařského hlediska je otázkou, jak zvládne v nadcházejících týdnech postupné zvyšování zátěže, aby se mohla vrátit k závodům. To vyžaduje trpělivost,“ dodává Marquardt.

Trpělivý tak je i trenér německých žen Florian Steirer. „Laura v minulých týdnech dobře potrénovala, ale teď to nechceme lámat přes koleno. Prosincové závody jsou pro ni asi ještě moc brzo, rozhodně nechceme nic riskovat.“

Sama Dahlmeierová, kterou zdravotní potíže loni vyřadily z boje o obhajobu velkého křišťálového glóbu, by nejradši závodila už v Pokljuce.

„Samozřejmě jsem si přála, abych mohla být na startu prvních závodů. Ale už na začátku jsme se shodli na tom, že do Světového poháru nastoupím, až budu 100% v pořádku. A to ještě nenastalo, i když jsem se během posledním tréninku cítila opět docela dobře,“ dává Dahlmeierová fanouškům optimistické vyhlídky.

„Není to pro mě jednoduché řešení, ale nic jiného by s výhledem do budoucna nedávalo smysl. Nechci si teď připouštět žádný tlak. Společně s týmem se v klidu rozhodneme, co bude dál,“ uzavírá Laura Dahlmeierová.

Zdroj: DSV
Foto: Laura Dahlmeierová (Autor: Petr Slavík)

One thought on “Pro tento rok konečná. Dahlmeierová se vrátí k závodů nejdřív v lednu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *