Home > Závody > IC Sjusjøen: Se silným větrem si na úvod nejlépe poradili Fratzscher a Erdalová, Žemlička 25.

IC Sjusjøen: Se silným větrem si na úvod nejlépe poradili Fratzscher a Erdalová, Žemlička 25.

Karoline Erdalová

Hned první závody IBU Cupu sezóny 2019/2020 byly pro biatlonisty velkou zkouškou. V norském Sjusjøenu foukalo tak moc, že nikdo z více než 200 mužů a žen nezastřílel za nula. Nejlépe se s těžkými podmínkami vypořádali Němec Lucas Fratzscher a Norka Karoline Erdalová.

Sprint mužů

Němec Lucas Fratzscher a Rakušan Harald Lemmerer byli mezi trojicí, které se podařilo zastřílet za jedna. Díky tomu si to mohli rozdat o vítězství, které nakonec s rozdílem 6 sekund bral Fratzscher. Navázal tak na premiérový triumf z minulé sezóny.

Domácí Norové zažili skvělý závod po běžecké stránce, na střelnici to bylo o poznání horší. Vůbec nejrychlejší běžec sprintu Aleksander Andersen skončil se třemi chybami třetí, jeho krajan Fredrik Gjesbakk se čtyřmi chybami čtvrtý.

Pátým místem překvapil mladý Švéd Oskar Brandt, udělal jen dvě chyby. V souboji rychlých běžců a pětkrát nepřesných střelců porazil mladý Nor Sindre Pettersen zkušeného Lotyše Andrejse Rastorgujevse a uzavřel malé pódium.

Z českých biatlonistů bodoval pouze 25. Milan Žemlička (1+3), který se oproti minulé sezóně prezentoval lepším během (28. čas). Mikuláš Karlík (1+4) dojel 47., Ondřej Hošek (3+2) 52. a Vítězslav Hornig (2+3) 58.

Sprint žen

Sprint žen ovládla nejrychlejší a jedna z nejpřesnějších střelkyň. Ano, i tři chyby Karoline Erdalové patřily k nejlepším střeleckým výkonům. Teprve 22letá Norka se probojovala vůbec poprvé na stupně vítězů v IBU Cupu.

To platí i pro dnes druhou Američanku Kelsey Dickinsonovou, jejíž maximem bylo 27. místo. Za svůj úspěch vděčí 8 trefám z 10 pokusů. Dickinsonová ztratila na vítězku 6,6 sekundy, třetí Maren Hammerschmidtová 7,6 sekundy. Zkušená Němka umazala čtyři chyby nejrychlejším během.

I biatlonistky na dalších příčkách chybovaly čtyřikrát. Šlo o čtvrtou Elisabeth Högbergovou, pátou Jekatěrinu Glazyrinovou či šestou Olenu Pidhrušnou.

Ludmila Horká trefila pouze dva terče, přesto byla nejlepší Češkou. Díky 13. běžeckému času brala 41. příčku. Těsně za ní skončila 42. Eliška Teplá (3+2), k bodům už měly dál 56. Natálie Jurčová (1+4) a 71. Petra Suchá (3+4)

Padlo po závodech

Lukas Fratzscher: „Vítr byl po celý závod bláznivý, takže jsem se pokusil soustředit jen na střelbu. Šlo to dobře a to je hlavní důvod mého vítězství.“ (IBU)

Karoline Erdalová: „Je skvělé vyhrát na místě, kde jsem toho tolik odtrénovala. Je také úžasné zažít sezónu první výhrou mezi dospělými. Už se těším na další závody.“ (IBU)

Výsledkový servis

Příští závod

IBU Cup v Sjusjøenu pokračuje dalšími sprinty v sobotu, v neděli jsou na programu stíhací závody.

Foto: Karoline Erdalová (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *