Home > Závody > IC Sjusjøen: Stíhací závody ovládli Nawrath a Högbergová, Hornig 12.

IC Sjusjøen: Stíhací závody ovládli Nawrath a Högbergová, Hornig 12.

Vítězslav Hornig

Poslední výstřely v úvodní zastávce IBU Cupu v Sjusjøenu padly ve stíhacím závodě v perfektním biatlonovém počasí. Český junior Vítězslav Hornig atakoval desítku, české ženy skončily na chvostu.

Němci ve dvou na pódiu, Hornig s kariérním výsledkem

Ze čtvrtého místa po sprintu si v klidném větru doběhl pro vítězství Němec Phillipp Nawrath. Poslední čistou střelbou přeskočil vítěze sprintu Nora Fredrika Gjesbakka, který se na trati držel až do závěrečné střelby v čele. Na svém zůstal bronzový Lucas Fratzscher. Čtvrtý Nor Endre Strømsheim, nejrychlejší střelec startovního pole, poskočil o 14 míst.

Závod vyšel skvěle střílejícím Rusům, kteří uzavřeli rozšířené pódium. Pátý Sajd Karimulla Chalili zaznamenal posun o sedm, šestý Vasilij Tomšin o 14 míst. V závodě nejrychlejší a ve sprintu stříbrný Nor Sindre Pettersen se po osmi chybách na střelnici zařadil až za Vítězslava Horniga.

Po první zastávce vede hodnocení IBU Cupu Gjesbakk před Fratzscherem a Nawrathem.

Fredrik Gjesbakk
Foto: Fredrik Gjesbakk (Autor: Jiří Zaňát)

Junior Hornig za desítkou, třetí body pro Žemličku

Do stíhačky se ze slibných pozic dnes vydali Češi bez Tomáše Krupčíka, který se po dobraných antibiotikách na delší závod ještě necítil. Pro své „dospělé“ maximum si s dobrou střelbou (0+1+1+0) doběhl Vítězslav Hornig. Z 16. místa si polepšil na 12., když ještě po poslední střelbě vybíhal devátý. V celkové hodnocení je na solidním 22. místě.

Ve sprintu desátý Milan Žemlička dnes doplatil na čtyři omyly na střelnici (1+0+1+2). Ač se propadl na 19. pozici, byla pro něj úvodní zastávka velmi úspěšná, od desátého místa celkového hodnocení ho dělí jen tři body. S 34 startující Ondřej Hošek pohřbil naděje na druhé ležce, kde nesestřelil hned čtyři terče a propadl se na úplný konec startovního pole, chyboval i na stojkách (0+4+2+2) a skončil 52., tedy na sprintové pozici posledního Čecha na startu, Mikuláše Karlíka. Ten se až do závěrečné střelby pohyboval kolem bodovaných pozic. Tam ale třikrát minul (celkem 5 omylů – 0+2+0+3) a patřilo mu konečné 50. místo.

Mezi ženami vítězí Švédka, Češky propadly

Po norské a ruské vlaječce se zlatý stupínek ozdobil vlajkou švédskou. Z pátého místa na vrchol se i přes dva omyly probojovala Elisabeth Högbergová a vítězku sprintu Irinu Starychovou (0+0+1+0) odsunula na druhé místo. Na svém zůstala bronzová Jekatěrina Glazyrinová (1+0+0+0).

Skvělou stíhací jízdu zažila dlouholetá norská reprezentantka Synnøve Solemdalová (0+0+1+0), která z 19. místa poskočila až na čtvrté. Stejný střelecký zápis zapsala pátá zkušená Švýcarka Irene Cadurischová, po sprintu osmá. Poslední místo na velkém pódiu uzavřelo opět Rusko, Natalia Gerbulovová (0+0+2+0) stála na startu se 14. Vedoucí ženou nižšího poháru je Irina Starychová, stíhaná dnešní vítězkou a pomyslný bronz patří Jekatěrině Glazyrinové.

Elisabeth Högbergová
Foto: Elisabeth Högbergová (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Češky uzavřely startovní pole

Ze tří Češek na startu dokončily jen dvě, Klára Polednová byla po třetí střelbě předjeta o kolo a ze závodu stažena. O 4 místa si polepšila Natálie Jurčová (0+1+1+1), která skončila 51. Výsledkovou listinu uzavřela 54. Ludmila Horká s nejhorší střelbou celého startovního pole (2+1+2+5). Ženy, tedy spíše dívky, odjíždějí z Norska bez bodu.

Výsledkový servis

Příští závod

IBU Cup se stěhuje do italského Ridnaun, kde zahájí 12. prosince biatlonisté supersprinty.

Hlavní foto: Vítězslav Hornig (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “IC Sjusjøen: Stíhací závody ovládli Nawrath a Högbergová, Hornig 12.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *