Home > Závody > SP Östersund: Davidová opět startuje třetím místem! Ve žlutém zůstává Wiererová

SP Östersund: Davidová opět startuje třetím místem! Ve žlutém zůstává Wiererová

Český biatlon slaví první medaili v sezóně. Markéta Davidová dojela ve sprintu ve švédském Östersundu třetí. Vítězný vstup do sezóny zažila obhájkyně celkového vítězství ve Světovém poháru Dorothea Wiererová.

Žlutá Wiererová a bronzová Davidová

Dorothea Wiererová vyjela hned s číslem osm a nastavila soupeřkám hodně vysokou laťku. V těžkých podmínkách odstřílela rychle za 0+1 a podobně dobře si počínala i na trati.

Nejvíc ji ohrožovala Markéta Davidová, která se dvou nulách přiblížila na rozdíl 3,7 sekund. V závěrečném kole ale měla víc sil Italka, která zvítězila poosmé v kariéře a z toho potřetí v Östersundu.

Foto: Dorothea Wiererová (Autor: Petr Slavík)

Davidové po třetích časech v prvním a ve druhém kole trochu docházely síly. V závěrečném kole měla jedenáctý čas a za Wiererovou v cíli zaostala o 12 sekund. O 3 sekundy navíc českou reprezentantku překonala na trati nejlepší Norka Marte Olsbuová Røiselandová. Davidová se tak stejně jako před rokem raduje v prvním individuálním závodě sezóny ze třetího místa, celkově ze svého pátého umístění na stupních vítězů.

Foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

Životní výsledky Švédek

Německou jedničkou byla v prvním závodě sezóny Franziska Preußová, která podobně jako Davidová střílela čistě a dojela čtvrtá. Na Česku ztrácela 7 sekund. O 3 sekundy zpátky byla šestá Denise Herrmannová. Ta udělala jednu chybu.

Domácí fanoušci se sice nedočkali medaile, zato ale dvou životních výsledků. Linn Perssonová potvrdila formu se smíšené štafety a skončila pátá, Elvira Öbergová zase dvanáctá. Své starší sestře Hanně Öbergové podlehla jen o čtyři desetiny.

Nejlepší výsledek od sezóny 2013/2014 zaznamenala sedmá Rakušanka Katharina Innerhoferová. Na trati podle očekávání excelovala Světlana Mironovová, druhý běžecký čas si ale pokazila třemi chybami. Skončila 15.

Rychlé Češky

Na trati dnes nezářila pouze čtvrtá nejrychlejší Markéta Davidová, ale také desátá nejrychlejší Lucie Charvátová a patnáctá nejrychlejší Eva Kristejn Puskarčíková. Obě ale chybovaly.

Kristejn Puskarčíková dvakrát a skončila 19., Charvátová po třech chybách 30. Veronika Vítková obsadila 45. příčku a Jessica Jislová 65.

Hrdinka závodu

Teprve dvacetiletá Elvira Öbergová absolvovala první závod Světového poháru v kariéře a hned zazářila 12. místem. Nebýt jedné chyby, mohla útočit i na třetí příčku.

Poražená závodu

Italský souboj dopadl jednoznačně. Zatímco Wiererová vyhrála, tak Lisa Vittozziová skončila s bilancí 3+2 až 70.

Výsledkový servis

Foto: Pódium sprintu žen v Östersundu (Autor: Petr Slavík)

3 thoughts on “SP Östersund: Davidová opět startuje třetím místem! Ve žlutém zůstává Wiererová

  1. Je sice na pováženou, že týmu kraluje nejmladší členka, ale to se nedá nic dělat. Markéta překvapila střelbou, tak ať to vydrží. Příjemné je také umístění Lucky Charvátové. Ve sprintech by měla jezdit kolem třicítky stabilně. Takže také držím palce do dalších závodů.

  2. Velmi dobře začíná sezonu i Puskarčíková. Její výsledek z “otevření sezony” (16. 11.) v Sjusjoen byl výtečný vypadá to, že by se jí mělo dařit i nadále.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *