Home > Doporučujeme > Johannes není tak daleko. Martin Fourcade a Tarjei Bø jsou se vstupem do sezóny spokojení

Johannes není tak daleko. Martin Fourcade a Tarjei Bø jsou se vstupem do sezóny spokojení

Úvodní individuální závod Světového poháru mužů naznačil, že by nás mohla čekat mimořádně dramatická sezóna. Za obhajobou velkého křišťálového glóbu sice vykročil vítězně Johannes Thingnes Bø, ale jeho nejbližší konkurenti nebyli tak daleko.

Zdálo se, že by to pro Martina Fourcada mohl být psychologicky velmi důležitý moment. Na stojku přijel společně s Johannesem Thingnesem Bøm, kterého zbrzdila chyba na ležce. Francouz viděl, jak dobře na tom v porovnáním s Norem je a že vítězství je na dohled.

Jenže přišly větrné poryvy, kvůli kterým Bø strávil na střelnici 37 sekund a Fourcade 38. Zatímco úřadující král Světového poháru terče přece jen vyčistil, jeho vyzyvatel udělal dvě chyby. A ty ho odsoudily k pátému místu.

„Na tu střelbu musím rychle zapomenout, nedokázal jsem se soustředit jen na svůj výkon. Věděl jsem, že je výhra blízko, takže jsem přirozeně zklamaný,“ řekl Fourcade webu SkiChrono.

Celkově vzato se ale mohl usmívat. Norovi byl absolutně rovnocenným soupeřem na trati, kde za ním zaostal pouze o 1,5 sekundy. „Je to velká satisfakce. Sice jsem minul dva terče, ale byl jsem schopný dřít jak kůň až do konce. Závod mě bavil a zároveň vidím, že mám navíc. Cítím spíš úlevu, než že bych byl nespokojený.“

Foto: Tarjei a Johannes Thingnes Bøovi (Autor: Petr Slavík)

Podobné pocity měl Tarjei Bø, který skončil s jednou chybou druhý. „Je skvělé, že jsem zase ten starý dobrý Tarjei. Jsem zpátky,“ radoval se starší z bratrského dua před kamerou norské televize NRK.

„Výborně jsem trénoval a snažil se najít dávný recept na žlutý trikot. Je skvělý pocit bojovat opět o vítězství. Navíc jsem nebyl za Johannesem tak daleko,“ připomíná Tarjei Bø fakt, že v běhu na bratra ztratil pouze 8,4 sekundy.

„Ještě teď se třesu,“ narážel Johannes Thingnes Bø na chvíle, kdy sledoval svého bratra, jak upaluje po trati. Samozřejmě i on byl po vítězství dobře naladěný. „Když se nám podaří double, jsme maximálně spokojení.“

Druhý díl biatlonové hry o trůn čeká biatlonisty v Östersundu ve středu, kdy se jede vytrvalostní závod. Což může být v náročným severských podmínkách velká výzva.

Zdroje: NRK, SkiChrono
Hlavní foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *