Home > Závody > IJC Arber: Českým juniorům se dařilo v supersprintu, Mareček skončil sedmý

IJC Arber: Českým juniorům se dařilo v supersprintu, Mareček skončil sedmý

Jonáš Mareček

Sedm českých reprezentantů se dostalo do finále supersprintů na IBU Junior Cupu v německém Arberu. Nejvýše byl sedmý Jonáš Mareček.

Čtyři Češi do dvacítky

Jonáš Mareček šel do finále supersprintu jako vítěz kvalifikace. Se třemi trestnými koly se ale o medaile ucházet nemohl. Skončil sedmý.

Zlato získal jediný biatlonista, který nemusel použít ani jeden náhradní náboj. Slovinec s českými kořeny Alex Cisar o čtyři sekundy zdolal Švýcara Niklase Hartwega, který šel na jedno trestné kolo. O 8,5 sekundy zpátky byl třetí Rakušan Dominic Unterweger.

Hartweg zůstává v čele IBU Junior Cupu, z Čechů je nejvýše desátý Tomáš Mikyska. Ten dnes bral 13. místo. Úspěšný český závod podtrhli 16. Ondřej Mánek a 19. Jakub Kocián.

Výsledky kvalifikace
Výsledky supersprintu juniorů
Analýza závodu

Trojblok českých juniorek

Ve finále supersprintu žen se nenašla ani jedna bezchybná střelkyně. Švýcarka Amy Basergaová dokázala zvítězit i přes dvě trestná kola. Stupně vítězů doplnily Němky, o 10 sekund druhá Juliane Frühwirtová a o 26 sekund třetí Sabrina Braunová.

Basergaová může už zítra slavit celkové vítězství, čtyři závody před koncem má náskok 162 bodů na další z Němek Lisu Marii Sparkovou.

Celkově osmá Tereza Vinklárková na startu nebyla, přesto se český biatlon dočkal trojnásobného finálové zastoupení. Veronika Macková, Karolína Dusilová a Klára Polednová se seřadily od 19. do 21. místa.

Výsledky kvalifikace
Výsledky supersprintu juniorek
Analýza závodu

Foto: Jonáš Mareček (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “IJC Arber: Českým juniorům se dařilo v supersprintu, Mareček skončil sedmý

  1. Velmi dobře; jenom škoda že Mareček neudržel místo 🙁 a hlavně (spolu s Mánkem) čistou střelbu z kvalifikace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *