Home > Preview > SP Nové Město: Norky si z Česka odvezou glóbus za štafetu žen, kdo jej získá u mužů? (fakta a čísla)

SP Nové Město: Norky si z Česka odvezou glóbus za štafetu žen, kdo jej získá u mužů? (fakta a čísla)

Po sedmi letech jsou v sobotu v Novém Městě na Moravě na programu ženské a mužské štafety, po kterých se budou rozdávat i malé glóby. Co se týče biatlonistek, je naprosto jasné, do které země trofej poputuje. U mužů ale závod v liduprázdné Vysočina Areně slibuje ještě napínavý boj mezi velikány.

14:00 – štafeta žen

 • Všech pět dosavadních závodů, včetně štafety na mistrovství světa, ovládly Norky. Dnes však místo absentující Marte Olsbuovou Røiselandovou nastoupí dvaadvacetiletá Ida Lienová.
 • V hodnocení disciplíny norský ženský tým suverénně vede s náskokem 72 bodů na druhé Švýcarky. Ať už se dnes umístí toto kvarteto na jakékoliv příčce, má zisk malého křišťálového glóbu jistý.
 • Ženská štafeta se v Novém Městě na Moravě jela pouze v roce 2013 na světovém šampionátu. Tehdy zvítězilo Norsko, stříbro brala Ukrajina a na třetím místě skončila Itálie.
 • Německý tým čekal na umístění na stupních vítězů více než rok. Medailový půst zlomily závodnice až na šampionátu v Itálii, kdy jejich finišmanka dojela do cíle jako druhá.
 • Českým biatlonistkám na mistrovství světa v Antholzi jen těsně unikla medaile. Dnes nastoupí opět ve složení Jessica JislováMarkéta DavidováLucie Charvátová a Eva Kristejn Puskarčíková.
 • Konstantní výsledky letos předvádí Švýcarky. Ty se třikrát postavily na stupně vítězů a ve zbylých dvou závodech nechyběly alespoň na rozšířeném pódiu pro šest nejlepších. Ani dnes se jejich sestava nemění a do závodu zasáhnou sestry Gasparinovy doplněny o Lenu Häckiovou.

Startovní listina štafety žen

17:00 – štafeta mužů

 • Štafety mužů měly letos zatím jen dva vítěze. Na nejvyšším stupínku se třikrát umístilo Norsko a dvakrát Francie.
 • Tyto dvě země si to dnes rozdají také o malý křišťálový glóbus. Francouzi na Nory ztrácí 12 bodů. Třetí Německo je s mankem 64 bodů mimo boj o prvenství.
 • Biatlonisté země galského kohouta před dvěma týdny získali v Antholzi titul mistrů světa v této disciplíně. Dnes bude Francii na startu scházet Martin Fourcade. Místo něj složení Emilien JacquelinSimon Desthieux a Quentin Fillon Maillet doplní Antonin Guigonnat.
 • Norové dnes nastoupí ve složení Vetle ChristiansenJohannes DaleTarjei Bø a Johannes Thingnes Bø.
 • I v mužské štafetě opanovalo závod na šampionátu v Novém Městě na Moravě v roce 2013 Norsko. Druhá byla Francie a bronz bralo Německo.
 • Nejlepším letošním výsledkem Čechů je páté místo z Hochfilzenu. Dnes bude štafetu rozbíhat loučící se Michal Šlesingr a dále budou následovat Ondřej MoravecJakub Štvrtecký a Michal Krčmář.

Startovní listina štafety mužů

Hlavní foto: Medailisté štafety mužů v Oberhofu (Autor: Petr Slavík)

One thought on “SP Nové Město: Norky si z Česka odvezou glóbus za štafetu žen, kdo jej získá u mužů? (fakta a čísla)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *