Home > Závody > SP Nové Město: Krčmář zajel sezónní maximum a skončil ve sprintu čtvrtý, Johannes Bø bere zlato

SP Nové Město: Krčmář zajel sezónní maximum a skončil ve sprintu čtvrtý, Johannes Bø bere zlato

Ani v pátek se ochozy Vysočina Areny v Novém Městě na Moravě nezaplnily. V posmutnělém areálu se za nezvyklého ticha tentokrát postavili na start sprintu muži. Závod suverénně ovládl Johannes Thingnes Bø, který tak stahuje manko na vedoucího muže Světového poháru Martina Fourcada. Michal Krčmář si čtvrtou příčkou zajel sezónní maximum.

Nula na střelnici klíčem k úspěchu

Johannes Thingnes Bø vyrazil do závodu se startovním číslem 22 a už od úvodních metrů na trati nedal nikomu šanci, jelikož mu patřil nejrychlejší běžecký čas. Na střelnici se navíc nedopustil ani jedné chyby, a tak s přehledem obhájil vítězství z loňska. Na druhé příčce se umístil Quentin Fillon Maillet, jenž taky střílel čistě, avšak běžecky na Nora nestačil. Stupně vítězů doplnil starší z bratrů, Tarjei Bø. Také on byl na střelnici bezchybný.

Nejlépe z Čechů závod zajel Michal Krčmář, který nemusel ani na jedno trestné kolo. V posledním kole běžel fantasticky a ze sedmého místa se dostal až na finální čtvrtou příčku. Jedná se o jeho sezónní maximum a třetí nejlepší umístění mezi elitou.

Foto: Michal Krčmář (Autor: Petr Slavík)

Na květinovém ceremoniálu nechyběl ani Slovinec Jakov Fak, který byl pátý. Rozšířené pódium uzavíral jednou chybující Martin Fourcade.

Životní závody a navrátilec Schempp

Pro svůj životní výsledek si s nulou na střelnici dojel Fin Tero Seppälä (7.) i Číňan Čcheng Fang-ming (16.). Výborně si vedl při svém debutu třiadvacetiletý Nor Sturla Lægreid (13.).

Do kolotoče Světového poháru se vrátil Simon Schempp, který mezi elitou startoval naposledy v Oberhofu. S jednou chybou při střelbě ve stoje se umístil na 21. příčce.

Smolař Štvrtecký a loučící se Šlesingr

Jako první z Čechů se na trať vydal Adam Václavík. Na položce v leže nezasáhl jen jeden terč, na stojce však minul čtyřikrát a naděje na solidní umístění byla ta tam. Ve výsledkové listině se nachází až na příčce číslo 77.

Ondřeje Moravce předvedl bleskurychlou střelbu ve stoje, na ležce se mu ale poslední rána do terče nevešla, a tak skončil 42. Do startu s hromadným startem se však probojoval.

Jakub Štvrtecký ve druhém běžeckém kole spadl a musel na stojce využít náhradní malorážky. S touto situací se však popral s přehledem a po vzoru ležky i na této položce sklopil všechny terče. Stačilo to na 31. místo.

Poslední individuální závod Michala Šlesingra se nesl v duchu dvou chyb. Se sprintem se tento Čech rozloučil 56. místem.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

3 thoughts on “SP Nové Město: Krčmář zajel sezónní maximum a skončil ve sprintu čtvrtý, Johannes Bø bere zlato

  1. Podobně jako u Davidové: Veliká gratulace i za všechny nepřítomné diváky 🙂

    A obrovská škoda problémů se zbraní Štvreckého 🙁 ; tam to taky mohlo být vysoko…

    Ale celkový dojem ze sprintů v prázdnu (shrnu a la Krčmář): pěkné, ale jako láska bez sexu…

  2. Já doufám, že něco udělají s tím hrozným režisérem přenosu (nebo kdo je za to zodpovědný). Na FB a jiných diskusích (včetně zahraničních) je spousta kritiky na to, že se místo střelby zabírali vydýchávající se závodníci v cíli, o některých výborných biatlonistech jsme během závodu vůbec nevěděli a zabrali je až v cíli, u dalších začali střelbu zabírat až v půlce nebo dokonce až při odjezdu ze střelnice, naopak kvalitativně výrazně horším biatlonistům nepochopitelně věnovali spoustu času, milion zbytečných záběrů na maskota atd. Režisér přenosu to hrozně zmastil včera i dnes. Snad se s tím podaří něco udělat aspoň o víkendu, takhle to bylo na hraně koukatelnosti, totální guláš.

  3. Souhlas; přenosy ČT už radši nekomentuji. Stačí Rejman a spol. – a teď k tomu ještě (jak správně píšete) totální guláš. Vypadalo to (po oba dny) jako když režie dělá takový přenos poprvé a neví si s ním rady. Doufám, že “nezvojtí” taky štafety.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *