Home > Závody > IJC Martell: Mareček dojel ve stíhačce 12., celkově je 10.

IJC Martell: Mareček dojel ve stíhačce 12., celkově je 10.

Jonáš Mareček

Stíhací závody v italském Martellu uzavřely pro tento kalendářní rok IBU Junior Cup. Zvítězily Amy Basergaová a Tommaso Giacomel. Z českých reprezentantů byl opět nejvíc vidět Jonáš Mareček.

Basergaová nedala soupeřkám šanci

Ve stíhacím závodě žen vedla od první do poslední střelby Švýcarka Amy Basergaová, která si tak pojistila vedení v IBU Junior Cupu. Má náskok 64 bodů na dnes čtvrtou Němku Lisu Mariu Sparkovou. Vítězka sprintu Polka Darja Gembická dnes dojela druhá, když udělala dvě chyby stejně jako Basergaová. Bronz patřil nejrychlejší, ale čtyřikrát nepřesné Paule Botetové z Francie.

Českým biatlonistkám se nedařilo na střelnici. Tereza Vinklárková a Petra Suchá obsadily po pěti chybách 21., resp. 27. místo. Vinklárková je zároveň nejvýše postavenou Češkou v celkovém pořadí, patří jí 19. místo. Dnes se dostaly na body ještě 32. Klára Polednová a 38. Veronika Macková.

Giaomel vyhrál, Hartweg dál vede

Ve stíhacím závodě si to o vítězství rozdávali Ital Tommaso Giacomel a Švýcar Niklas Hartweg. Oba chybovali třikrát, ale Giacomel byl o něco rychlejší na trati a vyhrál o 15 sekund. Hartweg navýšil vedené v IBU Cupu na 69 bodů. Bronz dnes bral další z Italů Patrick Braunhofer.

Páté místo držel po třech nulách Jonáš Mareček, ale na poslední střelbě udělal dvě chyby a propadl se na dvanáctou příčku. Díky ní drží v celkovém pořadí desáté místo. Dost bodů dnes zapsali také 19. Tomáš Mikyska a 23. Jakub Kocián.

Výsledkový servis

Další program

Seriál pokračuje až 26. ledna, a to rovnou vrcholem sezóny v podobě Mistrovství světa juniorů ve švýcarském Lenzerheide.

Foto: Jonáš Mareček (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “IJC Martell: Mareček dojel ve stíhačce 12., celkově je 10.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *