Home > Závody > IJC Pokljuka: Vinklárková skončila na úvod čtvrtá, Voborníková osmá!

IJC Pokljuka: Vinklárková skončila na úvod čtvrtá, Voborníková osmá!

Tereza Vinklárková

Českým juniorkám se povedl skvostně vstup do IBU Junior Cupu. Tereza Vinklárková a Tereza Voborníková se vešly ve vytrvalostním závodě v Pokljuce do elitní desítky, bodovaly i tři jejich krajanky. Z juniorů byl nejlepší 14. Petr Kánský.

Životní závod Němky a skvělé Češky

Excelentní výkon předvedla ve vytrvalostním závodě juniorek devatenáctiletá Němka Lisa Maria Sparková. Měla čtvrtý běžecký čas a jedinou chybu udělala až na poslední střelbě. Ta už ji o vítězství nepřipravila, druhou Švýcarku Amy Basergaovou porazila o 23 sekund a poprvé v kariéře vystoupala v IBU Junior Cupu na stupně vítězů. I třetí Italka Beatrice Trabucchiová si zajela životní výsledek, ke kterému jí pomohla čistá střelba.

Výborně si vedla také Tereza Vinklárková. Česká reprezentantka minula jediný terč, zaznamenala 14. běžecký čas a skončila na vynikajícím čtvrtém místě. Mezi elitou ji navíc doprovodila osmá Tereza Voborníková, která také trefila 19 terčů. Pro body si dojely i 20. Petra Suchá (3 chyby), 28. Veronika Macková (2 chyby) a 30. Klára Polednová (3 chyby).

Suverénní Švýcar, Mareček atakoval bednu

Od první střelby až do cíle byl na čele vytrvalostního závodu juniorů Švýcar Niklas Hartweg. Dorostenecký mistr světa z letošního roku byl nejrychlejší na trati a navíc i velmi přesný – minul jediný terč při poslední střelbě. Druhého Rusa Daniila Serochvostova, který chyboval dvakrát, porazil o minutu a 37 sekund. Ruský junior startoval na mezinárodní scéně poprvé. Třetí příčku bral Němec Max Barchewitz.

Skvěle měl závod rozjetý Jonáš Mareček. Po dvou nulách figuroval na druhé příčce, ale v druhé polovině závodu minul čtyři terče a skončil 27., těsně před krajany Josefem Kabrdou (2 chyby) a Jakubem Kociánem (3 chyby).

Jonáš Mareček
Foto: Jonáš Mareček (Autor: Jiří Zaňát)

Nejlepšího českého výsledku dosáhl 14. Petr Kánský (2 chyby), nejrychlejší střelec závodu. Ondřej Mánek (1 chyba) obsadil 20. místo a Tomáš Mikyska (2 chyby) 22.

Výsledkový servis

Další program

V pátek bude v Pokljuce den volna, pokračuje se v sobotu sprinty juniorek a juniorů.

Foto: Tereza Vinklárková (Autor: Jiří Zaňát)

2 thoughts on “IJC Pokljuka: Vinklárková skončila na úvod čtvrtá, Voborníková osmá!

 1. Výtečné Terezy!
  Stálo by za to je vyzkoušet ve Světovém poháru – ostatně jsem to tu už před časem navrhoval; ale copak dají trenéři a bafuňáři na názor někoho “zvenčí”? Je fakt, že jinde to tak dělají – jenže u nás stále platí slova K. H. Borovského:
  “Není nad původnost;
  každý po ní touží.
  Lidé chodí přes most –
  to já půjdu louží.”

 2. Trenéři a zejména bafuňáři se budou zaklínat tím, že chtějí co nejlepší výsledky; ale cožpak nedovedou pochopit, že laická veřejnost bude celý biatlon vždycky posuzovat podle výsledků A-týmu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *