Home > Závody > Johannes Thingnes Bø byl na Mistrovství Norska dvakrát pokořen

Johannes Thingnes Bø byl na Mistrovství Norska dvakrát pokořen

Johannes Thingnes Bø

Ve Světovém poháru byl suverénní, na domácím šampionátu v Ålu se ale Johannes Thingnes Bø dočkal zlaté medaile až na třetí pokus. Z vítězství se radoval v nedělní štafetě, ve vytrvalostním a stíhacím závodě mu výhry sebrali Sindre Pettersen a bratr Tarjei Bø. Mezi ženami získala dvě zlaté medaile Thekla Brunová Lieová.

Selhání favoritů ve vytrvalostních závodech

Mistrovství Norska v Ålu v pátek otevřely vytrvalostní závody. Ženám hodně foukalo, a tak i přes šest chyb zvítězila Hilde Fenneová, která přitom před rokem ukončila kariéru. Druhá skončila pětkrát nepřesná Tonje Skjelstadåsová, stejný počet chyb udělala i třetí Juni Arnekleivová.

A co favoritky? Ingrid Tandrevoldová minula celkem 11 terčů a obsadila 12. místo. Hned za ní byla Tiril Eckhoffová, která sestřelila polovinu terčů. Devětkrát zaváhala 17. Marte Olsbuová Røiselandová.

Muži stříleli přesněji, ale Johannes Thingnes Bø už na první položce zaznamenal tři minely. V dalším průběhu závodu netrefil ještě jeden terč a skončil až čtvrtý. Jen dva terče minul mladý Sindre Pettersen, který zvítězil o půl minuty před Tarjeiem Bøm. Starší z bratrského dua přitom také udělal jen dvě chyby. Bronz bral Erlend Bjøntegaard.

Ve stíhačce nejlepší Brunová-Lieová a T. Bø

Po vytrvalostních závodech v sobotu netradičně následovaly stíhací závody. Ženám vládla Thekla Brunová-Lieová, která chybovala pouze dvakrát a o osm sekund zdolala Karoline Knottenovou. I ta nechala dva nesestřelené terče. Na třetí příčku si polepšila Tiril Eckhoffová, na čtvrtou Ingrid Tandrevoldová. Obě minuly tři terče a na vítězky ztratily více než minutu.

Ani ve stíhacím závodě se Johannes Thingnes Bø nedočkal zlaté medaile. Třikrát totiž střílel za dva, až závěrečnou stojku zvládl za nula a díky tomu ve fotofiniši porazil Erlenda Bjøntegaarda a získal bronz. Tento souboj se odehrával minutu poté, co protnul cílovou čáru jako první Tarjei Bø. Stříbro patřilo Larsi Birkelandovi. Dva nejlepší biatlonisté sestřelili 18 z 20 terčů.

Johannes Thingnes Bø a Tarjei BøFoto: Johannes Thingnes Bø a Tarjei Bø (Autor: Petr Slavík)

Johannes Bø se dočkal až ve štafetě

Tečku za šampionátem udělaly nedělní štafety. Tu ženskou jasně ovládlo trio Oslo og Akershus ve složení Thekla Brunová-Lieová, Ingrid Tandrevoldová a Tiril Eckhoffová. Minutu a 45 sekund ztrácel stříbrný tým Sør-Trøndelag, o další minutu zpět byl bronzový Nord-Østerdal.

Mezi muži se podle očekávání radoval tým, za který jeli Tarjei a Johannes Bøovi. Na prvních dvou úsecích se v dresu vítězného Sogn og Fjordane představili Ole Martin Erdal a Håvard Bogetveit. Stříbro patřilo čtveřici Opplandu. Její finišman Sivert Bakken měl na posledním úseku nejlepší čas a dojel jen 16,5 sekundy za vítěznou skvadrou. Bronz získal druhý tým Oslo og Akershus.

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “Johannes Thingnes Bø byl na Mistrovství Norska dvakrát pokořen

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *