Home > Závody > Simon Fourcade se rozloučil s kariérou zlatem na Mistrovství Francie

Simon Fourcade se rozloučil s kariérou zlatem na Mistrovství Francie

Loučení Simona Fourcada

V Méribelu od pátku do neděle probíhalo Mistrovství Francie, které bylo zároveň rozlučkou Simona Fourcada s kariérou. A loučení to bylo více než povedené, starší z bratrské dvojice získal zlato hned v úvodním závodě smíšených dvojic. Na ty dále navázaly hromadné starty a štafety.

Zlaté loučení Simona Fourcada

Úvodní závod smíšených dvojic jasně ovládli Chloé Chevalierová a Simon Fourcade, kteří reprezentovali Dauphiné. Nemuseli ani na jedno trestné kolo a porazili duo ze Savojska Julii Simonovou a Huga Rivaila o 39,6 sekundy. Bronz získal pár Jury ve složení Célia Aymonierová a Sebastien Mahon.

Bezkonkurenční Simonová v hromadném startu

V sobotním hromadném startu žen suverénně zvítězila Julia Simonová. Mladá biatlonistka střílela čistě a druhou Célii Aymonierovou za sebou nechala skoro o rovnou minutu. Aymonierová chybovala třikrát, to bronzová Justine Braisazová dokonce šestkrát. Na vítězku ztrácela takřka čtyři minuty.

Mužský masák byl o poznání vyrovnanější. Simon Desthieux sice minul tři terče, ale i tak o 7,4 sekundy zdolal jednou nepřesného Antonina Guigonnata. Tři trestná kola musel obkroužit také Quentin Fillon Maillet, který přijel do cíle jako třetí se ztrátou 15,9 sekundy.

Třetí medaile pro Simonovou

Šampionát uzavřely nedělní štafety. V té ženské triumfovalo trio Mont Blanc ve složení Chloé Benedová, Camille Benedová a Enora Latuillièreová. O 24,7 sekundy horší bylo Savojsko, kterému pomohla ke stříbru nejrychlejším časem dne Julia Simonová. Ta tak získala medaili z každého závodu. Bronz patřil týmu Dauphiné v čele s Chloé Chevalierovou.

Štafetu mužů vyhrála Jura, jejíž barvy hájili Tom Bourgin Millet, Oscar Lombardot a Quentin Fillon Maillet, který vládl poslednímu úseku. Druhý skončil se ztrátou 24,8 sekundy tým Mont Blanc s finišmanem Antoninem Guigonnatem. Na třetí příčce přivezl druhý tým Dauphiné Émilien Jacquelin, Simon Fourcade v posledním závodě kariéry finišoval s prvním výběrem Dauphiné jako čtvrtý.

Foto: Loučení Simona Fourcada (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *