Home > Závody > Na šampionátu celníků sbírali medaile Dahlmeierová i Francouzi

Na šampionátu celníků sbírali medaile Dahlmeierová i Francouzi

Laura Dahlmeierová

Rakouský Galtür hostil v tomto týdnu 66. Mezinárodní lyžařské mistrovství celníků. Závodů se účastnili němečtí, rakouští, francouzští a italští lyžaři včetně několika biatlonistů. Šampionát byl rozdělen na alpskou a klasickou část.

Ve středu byly na programu běžecké závody s hromadným startem a také exhibiční sprinty. V pětikilometrovém hromadném startu triumfovala německá běžkyně na lyžích Laura Gimmlerová. S malým odstupem dojely za ní třetí Katharina Innerhoferová, čtvrtá Justine Braisazová a pátá Laura Dahlmeierová.

Mezi muži triumfoval známý francouzský běžec na lyžích Maurice Manificat. Třetí Julian Eberhard za ním na 10 kilometrech zaostal o 14 sekund, desátý Quentin Fillon Maillet o necelou minutu.

I noční sprinty zůstaly v rukou běžců. Ženám vládla Rakušanka Lisa Unterwegerová, Laura Dahlmeierová vyhrála semifinále a celkově skončila pátá. V přímém souboji mimochodem porazila přední českou sprinterku Kateřinu Janatovou, které patřilo sedmé místo.

Sprint mužů opanoval Renaud Jay z Francie, nejlepší z biatlonistů byl osmý Rakušan Nikolaus Leitinger. Jeho známější kolegové krátký závod vynechali. Na startu byli opět i čeští sprinteři, zkušený Dušan Kožíšek obsadil 14. příčku.

Ve čtvrtek se jel týmový sprint žen, který ovládly německé běžkyně Elisabeth Schichová a Colleta Rydzeková. O čtyři desetiny sekundy druhé byly Anaïs Chevalierová s Justine Braisazovou, další desetinu navíc ztrázely třetí Julia Belgerová a Laura Dahlmeierová.

Na muže ve čtvrtek čekal závod hlídek. Z vítězství se radovalo německé trio Jonas Dobler, Janosch Brugger a David Zobel, který zastupoval biatlonisty. Stupně vítězů doplnil tým Francie I s Quentinem Fillonem Maillet a tým Francie II s Émilienem Jacquelinem. Pátá skončila čistě biatlonová trojice Julian Eberhard, Harald Lemmerer a Tobias Eberhard.

Týmové hodnocení běžeckých disciplín ovládli Francouzi a Němky.

Výsledky

Foto: Laura Dahlmeierová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *