Home > Placené články > Kam za biatlonem v okolí Lokte nad Ohří?

Kam za biatlonem v okolí Lokte nad Ohří?

Biatlon u nás nabývá na popularitě. Přitom se původně vůbec nejednalo o sport. Lyže sloužily coby dopravní prostředek a se zbraní v ruce si středověcí předchůdci dnešních biatlonistů zajišťovali obživu.

Kde se rodí budoucí medailové naděje

Biatlonové kluby tak mají svou základnu po celé republice. Nejinak je tomu i v Karlovarském kraji. Že biatlon zažívá aktuálně v České republice svůj zlatý věk, to ostatně trochu netradičně předvedl i karlovarský hokejový klub. Sportovní výsledky mu sice úplně perfektní vizitku nedělají a okupuje především spodní příčky tabulky, ovšem hráči dohánějí svoje renomé smyslem pro humor. Pozápasová děkovačka v biatlonovém duchu neunikla svého času pozornosti sportovních rubrik.

A kam za biatlonem pravějším než proslulá panenka od Mattela? Tyto sportovce sdružuje například TJ Slavia Karlovy Vary, z.s. Pokud si tak vaše dcerka ani tak nepřeje stát se princeznou, až vyroste, jako spíše Gabrielou Koukalovou, v tomto sportovním klubu získá jedinečnou příležitost.

Zimnímu sportu se daří i v Sokolově. Biatlon pod svá křídla vzal také místní AK Sokolov. Zde se navíc věnují i ne zcela tradiční odnoži této disciplíny – biatlonu letnímu. Kdo raději zůstane u občasného pokusu vystřelit na pouti papírovou růži (a nevystřelit si u toho cokoli jiného), rozhodně může přijít alespoň fandit na některý z pravidelně pořádaných závodů.

Eduard, nejlepší přítel každého biatlonisty

Biatlonový areál jménem Eduard zase vyrostl v Jáchymově. Zároveň je i napojený na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu. Zdejší zázemí skýtá nejen sportovní vyžití, ale také prostor pro zaslouženou relaxaci. Svoje zmožené svaly můžete například svěřit do péče zručného maséra. V létě lze zase okolí areálu využít pro jinou sportovní aktivitu – zdejší lesy nabízejí hustou síť značených cyklotras.

Přes areál vede také naučná stezka Jáchymovské peklo. Ovšem pozor, její absolvování rozhodně není nic pro ty z vás, kteří se zadýchají i při výstupu do prvního patra. Náročný terén se hodí spíše pro fyzicky zdatné návštěvníky.

Ještě neznáte tuto část republiky? V tom případě vám doporučujeme brzkou návštěvu. Ubytovat se můžete například ve stylovém Penzionu Ulrika v samotném srdci města Loket nad Ohří.

2 thoughts on “Kam za biatlonem v okolí Lokte nad Ohří?

  1. A víte,že jsem se před x lety docela styděla,že můj brácha je celý blázen do biatlonu,když tehdy frčel běh, sjezd a ostatní zimní sporty.A dnes jsem na něho hrdá…podařilo se mu totiž vychovat tak skvělé kluky jako je Michal Šlezingr,Michal Krčmář,Ondra Moravec.Koho by tehdy napadlo,že jednou bude biatlon tak ohromně oblíbený. No a právě v Jáchymově byli jako doma…Brácha se už toho biatlonového boomu nedočkal a já se mu nepřestávám v duchu omlouvat,že to nevzdal.

    1. Málokdo svou prací rozradostní tisíce lidí, což se vašemu bratrovi skrze výkony zmíněných kluků povedlo. Máte být proč na něj hrdá. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *