Home > Závody > Kanadský šampionát byl rozlučkou čtyř biatlonistů i trenéra Ahrense

Kanadský šampionát byl rozlučkou čtyř biatlonistů i trenéra Ahrense

Rosanna Crawfordová

Ve znamení loučení probíhalo minulý týden Mistrovství Kanady ve Whistleru. S kariérou se loučili čtyři biatlonisté, odchod navíc oznámil dlouholetý trenér Matthias Ahrens.

Už v prosinci oznámil konec kariéry vicemistr světa z roku 2015 Nathan Smith, kterého trápily vleklé zdravotní problémy. V únoru řekla své biatlonové sbohem i Megan Tandyová, která se chce víc věnovat svému osmiletému synovi. Motivaci pokračovat už nemají snoubenci Rosanna Crawfordová a Brendan Green, kteří plánují na srpen svatbu.

Končí také dlouholetý trenér kanadské reprezentace, Němec Matthias Ahrens. „Jako trenér jsem se 14 let podílel výsledkovém progresu kanadského týmu, ale teď je čas přesunout se někam jinam. Všichni biatlonisté, kteří pod mým vedením vyrostli, končí a stejně tak já. Bylo mi potěšením sledovat tak dobré mladé sportovce trénovat, růst a zlepšovat se pod mým vedením.“

Tečku za kariérou udělali všichni s výjimkou Tandyové minulý týden na olympijských tratích ve Whistleru. Smith se rozloučil zlatou medailí ve sprintu, následný vytrvalostní a stíhací závod vyhrál Christian Gow, který byl zvolen kanadským biatlonistou roku. V celkovém hodnocení Světového poháru skončil 32., dvakrát se vešel do elitní desítky.

Mezi ženami se nejvíc dařilo Sarah Beaudryové, která ovládla sprint a stíhací závod. Zlato ve vytrvalostním závodě vybojovala Nadia Moserová. Jedno vítězství v IBU Cupu a čtvrté místo z Mistrovství světa juniorů jí zároveň přiřklo titul kanadské biatlonistky roku. Zlaté loučení nakonec prožila i Crawfordová, když spolu se Scottem Gowem opanovala závod smíšených dvojic.

Zdroj: biathloncanada.ca
Foto: Rosanna Crawfordová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *