Home > Závody > Na Mistrovství Ruska vyhráli dopingoví hříšníci Loginov a Glazyrinová, šokoval Semakov

Na Mistrovství Ruska vyhráli dopingoví hříšníci Loginov a Glazyrinová, šokoval Semakov

Alexandr Loginov

Rusové si od čtvrtka do úterý v Ťumeni rozdělovali domácí tituly. Postupně se závodilo ve sprintech, ve stíhacích závodech, v hromadných startech a ve štafetách. Všechny závody měly rozdílné vítěze, mezi kterými byli i dopingoví hříšníci.

Vítězný návrat dopující Glazyrinové

Ruský šampionát odstartoval ve čtvrtek sprintem žen, kterého se zúčastnila i Jekatěrina Glazyrinová po tom, co jí v únoru vypršel dvouletý trest za doping. Jednatřicetiletá biatlonistka neminula ani jeden terč a prožila vítězný návrat. O 13 sekund porazila rovněž bezchybnou Larisu Kuklinovou, třetí místo brala rychlá, ale dvakrát nepřesná Světlana Mironovová.

V sobotní stíhačce se Glazyrinová po 12 chybách propadla až na 19. místo. Naopak Kuklinová brala díky 19 trefám zlato, na stupních vítězů ji doplnily Jekatěrina Moškovová a Margarita Vasiljevová, která čeká na verdikt ohledně svého vynechání tří dopingových kontrol.

Margarita VasiljevováFoto: Margarita Vasiljevová (Autor: Petr Slavík)

Kuklinová se dočkala medaile i do třetice, v hromadném startu nestačila jen na Mironovovou. Obě biatlonistky obkroužily tři trestná kola a rozdíl mezi nimi byl 11 sekund. Bronz získala Viktorija Slivková.

Závěrečnou štafetu ovládla čtveřice Chanty-Mansijsku ve složení Jelizaveta Kaplinová, Anastasija Morozovová, Kristina Rezcovová a Jekatěrina Moškovová. Stříbro putovalo do Sverdlovské oblasti, za kterou finišovala Jekatěrina Glazyrinová a z bronzu se radoval Krasnojarský kraj s finišmankou Margaritou Vasiljevovou.

Ruské favority zaskočil Semakov

Úvodní mužské zlato získal na Mistrovství Ruska Matvej Jelisejev. Ve sprintu sice mířil dvakrát mimo terč, ale jeho největší konkurent Alexandr Loginov objel ještě o jedno trestné kolo víc a byl o 16 sekund horší. O další 3 sekundy zpět byl bezchybný Ivan Tomilov.

Ve stíhačce už se Loginov dočkal zlata, i když nasbíral čtyři minely. Pro stříbro si s odstupem 14 sekund dojel Vadim Filimonov, který těsně zdolal Maxima Burtasova. Ten podobně jako Vasiljevová vynechal tři dopingové testy a hrozí mu tak trest.

Matvej JelisejevFoto: Matvej Jelisejev (Autor: Jiří Zaňát)

Velké překvapení přinesl hromadný start. Z vítězství se totiž radoval třiatřicetiletý Vladimir Semanov, který mezi roky 2014 a 2018 reprezentantoval Ukrajinu, ale po olympiádě v Pchjongčchangu byl označen za nepotřebného a vrátil se tak domů do Ruska. Nyní neminul ani jeden terč a porazil o 11 sekund rovněž bezchybného Burtasova. Loginov zaváhal pětkrát a skončil třetí.

I mužské štafetě kraloval Chanty-Mansijsk, který reprezentovali Dmitrij Ivanov, Ivan Tomilov, Semjon Sučilov a Vadim Filimonov. V dresu stříbrného Baškortostánu se představili Alexandr Žyrnij (má podobný osud jako Semakov), Anton Babikov a Eduard Latypov. Na bronzové pozici dovezl Udmurtsko Vladimir Semakov.

Hlavní foto: Alexandr Loginov (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “Na Mistrovství Ruska vyhráli dopingoví hříšníci Loginov a Glazyrinová, šokoval Semakov

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *