Home > Novinky > Kazašští biatlonisté jsou čistí, ukázaly testy krve a moči

Kazašští biatlonisté jsou čistí, ukázaly testy krve a moči

Galina Višněvská

Mnoho povyku pro nic. Tak zatím vypadá kauza kolem kazašského týmu, kterému měla policie zabavit spoustu lékařských pomůcek a také zakázané farmakologické přípravky. Všichni Kazaši totiž prošli testy na doping.

Rakouská policie provedla na základě anonymního udání 8. února razii na hotelu, kde je ubytován kazašský tým. IBU následně pověřila Rakouskou antidopingovou agenturu, aby provedla u všech biatlonistů zkoušky testy moči a krve. Dnes agentura oznámila, že všechny testy byly negativní. Vzorky byly testovány na všechny zakázané látky včetně EPO a růstových hormonů.

IBU proto momentálně nezvažuje další disciplinární řízení proti sportovcům. Zároveň si vyhrazuje právo dodatečně reagovat na výsledky vyšetřování rakouské policie.

Celá kauza už od začátku vyvolávala různé pochybnosti a také trochu posměchu. „Nechápu, jak někdo může být, s prominutím, tak pitomý, že na veřejné benzince vyhodí box s lékařskými materiály a nechá u toho akreditaci Kazachstánu,“ řekla pro iDNES.cz bývalá česká biatlonistka Barbora Tomešová.

Pro rakouský derStandard.at zase kauzu hodnotil Christoph Sumann. „Je to tak hloupé, že se nechce věřit, že by to nebylo naaranžované. Nebo hloupě naaranžované.“

Zdroje: IBU, iDNES.cz, derStandard.at
Foto: Galina Višnevskajová (© Almaty 2017)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *