Home > Novinky > Loginov vynechá hromadný start v Antholzi, není psychicky připraven. Přemýšlí i o konci kariéry

Loginov vynechá hromadný start v Antholzi, není psychicky připraven. Přemýšlí i o konci kariéry

Ruský biatlonista Alexandr Loginov se nezúčastní závěrečného hromadného startu na Mistrovství světa v Antholzi. Důvodem je jeho psychologické rozpoložení po sobotní policejní razii.

Italští policisté v sobotu ráno prohledali pokoje Alexandra Loginova a jeho osobního trenéra Alexandra Kasperoviče (o tom jsme již psali). Právě on zavdal příčinu vyšetřování. Pohyboval se po areálu v Antholzi s cizí akreditací, na což nezávislá antidopingová manažerka IBU Sarah Fusseková-Hakkarainenová upozornila italské úřady.

V Itálii se doping ve sportu klasifikuje jako trestný čin, takže byla do vyšetřování zapojena policie. Ta každopádně při prvotním šetření u Loginova ani jeho kouče nic nenašla. Dále si však nechává jejich telefony a počítače.

Chování Kasperoviče rozlobilo prezidenta Ruské biatlonové unie Vladimira Dračeva. „Přijel jako turista. Skutečnost, že použil ukrajinskou akreditaci, je čistě jeho problém. Ale způsobil tím problémy celému týmu.“

„Upřímně se omlouvám, neměl jsem tam být. V budoucnu se budu pohybovat jen tam, kde mohu,“ kál se Kasperovič. Své chování vysvětloval tím, že chtěl alespoň na dálku podpořit svého svěřence.

Zásah policie ale považuje za nepřiměřený, stejně jako Loginov. „Zjevně se opravdu snaží urychlit proces zakončení mé kariéry. Pokud pak bude všem lépe, tak to bude zřejmě brzy nutné,“ nechal se slyšet mistr světa ze sprintu.

Jasné je, že Loginova neuvidíme v dnešním hromadném startu. Společně s Dračevem až do dnešní třetí hodiny ranní mluvil s italskou policií. Podle Kasperoviče se ale Loginov zúčastní Světového poháru v Novém Městě na Moravě.

Zdroj: sports.ru, Sport Express I a II, Match TV I a II, Championat
Foto: Alexandr Loginov (Autor: Petr Slavík)

60 thoughts on “Loginov vynechá hromadný start v Antholzi, není psychicky připraven. Přemýšlí i o konci kariéry

 1. Že Loginov dopuje bylo jasné každému soudnému divákovi.Jeho první místo ve sprintu bylo jasně nefér
  Nikdy nebežel tak,jako v tomto závodě.
  Jak si to vysvětlit.Jedině on to musí vysvětlit,on to ví a myslím ,že se to dozví brzy celý svět.

  1. Dopují všichni, jen u někoho to někomu vadí více.Nevím proč to nezlegalizují a nenechají rozhodnutí ohledně svého zdraví na samotných sportovcích.Amstrong to odskákal za všechny a když se přiznal a byl potrestán, tak se začali ozývat další cyklisté kteří ukončili kariéru,že brali také.A to je skoro v každém individuálním sportu.

  2. Víš ty špíno tátových kulí, že jasné to je jen tobě a tobě podobným špínám, kteří tak nenávidí vše ruské, protože jsou smutní z toho jak dopadl, zřejmě i tvůj fuhrer.

   1. Hezky jsi to napsal,Saša si dovolil tandemu frantíků a norských trollů sebrat cenné kovy, tak tumáš trest

  3. Těch nečekaných skvělých výsledků bylo více, co třeba Dunkleeová nebo i naše Lucka, ale Loginov je rus, kterého chytli před mnoha lety, když byl skoro junior, ale teď už je a to je důležité podle antidipingové kontroly čistý. Já se ho nezastávám, ale myslím, že se tu měří dvojím metrem. Když jednou je dodle antidopingové kontroli čistý, tak nechápu, jak je možné, že je to zpochybňováno. To potom můžem zpochybňovat všechny výsledky. Nehledě na to, že kdyby méně oblébený tým udělal to co francouzi při štafetě, tak je diskvalifikují.

   1. Ten dvojí metr je do očí bijící. Tak nějak přestávám mít na biatlon chuť, jak jsem měl dříve.Těšil jsem se na závěrečný masák, ale nechť jej shlédnou ostatní, já vynechávám. Doufám, že za každým stromem bude někdo z wada, aby mohli vše “objektivně” sledovat.

  4. Nevím,komu bylo vše jasné. Sleduji biatlon,ale soudy kdo.co bych nemohl dělat.Nejsem odborník na všechno..
   Problém je úplně někde jinde. Norové mají právo držet hubu – astmatici. No a Francouz vyniká nad jiné a to není nikomu podezřelé???
   Inu na Rusy je vyhlášen celoevropský hon,nejen sportovní,ale i politický,obchodní atd.

   1. Ano, většina norských lyžařů a biatlonistů jsou údajně astmatiky. Léky jim umožňují absorbovat více kyslíku, než je pro kohokoli zdravého myslitelné. Správný lék je ten, který dostane výjimku a je k dispozici správnému sportovci(kyni).
    Před pár lety byl během dvou let prokázán doping celé ženské lyžařské (běžecké) reprezentaci Finska, následně naprosto totéž i družstvo mužů. Nastaly nějaké zákazy, které se neprodlužovaly ani nepřipomínaly. Nikdo z toho nedělal politiku, evidentně bylo cílem nic nerozmazávat a rychle zapomenout. Dnes jsou Finové jednou z chráněných skupin, ovšem na Francouze, Nory, Američany atd. nemají 😉 .

    1. Boze. Ta finska afera byla pred 20 lety. Dostali zakazy, museli vratit medaile, sli na chvili na hanbu. Stejne jako vsichni ostatni. Teda krome Rusu samozrejme…

  5. Vážení, i v dalších závodech běžel dobře,jen neměl střelbu.Kontrola byla adekvátní,ale protože se zřejmě nic nenašlo mohla skončit rychleji. Jinak ta závodnice z Norska měla fet,běhá dál ,vítězí o parník, ani se nezadýchá a je vše v pořádku- žádná kontrola.

  6. Jasné každému ? To jako ty jsi každý ? Nevím kdo bere doping, ale vím kdo od roku 1980 tahá do sportu politiku. A Loginov to není. Když nějakému norovi vadí, že Loginov po vypršení trestu jezdí , pak se divím, že mu nevadí, když 86 ti násobný vrah má v jeho zemi větší práva jak běžný čestný občan.

  7. Já myslím, že toto může napsat jedině kretén, který o sportu nic neví.Loginov byl potrestán, další problémy již ani přes četné kontroly neměl. Stejně jako Šarapová, tak i on může závodit. No a že vyhrál? Loginov je dobrý běžec a střelec dlouhodobě, když se mu to sejde, proč ne. Stejně jako Francouz Jacqueli.Ten taky zavěhl nebývale, taky dopoval, nebo jen Rusové.

  8. Tak nějak mně to připadá jako cílený hon na jeden prvek z množiny, která celá zobe stejně jako v mnoha jiných individuálních sportech. Prostě se synek vrátil po odpykání trestu za braní zobu a vyhrál. Tož z toho plyne-bacha už zase nám půjde o naše love, 2 roky byl klid. Tak co, pomůžeme mu zase z kola ven? No určitě, vždyť nám ukrajuje z našeho krajíce. Tak do něj.

 2. Američan/ka, Nor/ka, Francouz/ka a další západní sportovci (podobně i někteří reprezentanti na Západu závislých zemí) mohou získávat sedm medailí na jednom šampionátu, celkově třeba třicet prvenství ve světovém poháru, mohou opakovaně překonávat světové rekordy, a je to vždy výsledkem jejich úžasnosti, dokonalosti a jejich smyslu pro fair play. Pokud bude vítězit Rus/ka, Číňan/ka apod. bude automaticky každé vítězství podezřelé, následuje-li po jednom zlatu bronz, je to již jistý a jasný důkaz podlosti, neférovosti a dlouhodobého užívání dopingu. Prostě válka proti každému, kdo není pod diktátem USA, respektive Západu. Jaká je nejdůležitější metoda Západu v této válce? Podpůrné prostředky, “léčiva”, “potravinové doplňky” používané na Západě se nesmějí dostat na listinu zakázaných. Zároveň nesmějí být dosažitelné pro sportovce “ošklivých” zemí, jako jsou např. zmíněné Rusko a Čína. Když se podaří vyvinout novější podpůrný prostředek, je dosavadní puštěn na trh. V okamžiku jeho distribuce a užití v “ošklivých zemích” je zařazen na listinu zakázaných. A pak rozjedeme akci – “ošklivý Východ” “ušlechtilý Západ”. Odmítne-li někdo nabídku uvolněného prostředku, najde se na něj něco jiného, podstrčit, vpašovat, zinscenovat, zmanipulovat lze leccos, a ve válce přece platí zásada, že účel světí prostředky.
  Loginov je určitě nejkontrolovanějším a nejšmírovanějším biatlonistou současnosti. Musel by být úplným idiotem, kdyby se o cokoli pokusil. Získal jednu zlatou medaili. Po následném bronzu začaly útoky a bylo podáno udání. “Ušlechtilý” Francouz, někteří Norové, pár novinářů a spousta aktivistů zcela “LOGICKY” argumentovali stylem – “jedna medaile je podezřelá, druhá medaile je již jasným důkazem dopingu”. Úspěchy mohou mít pouze reprezentanti správné světové strany! K údajné akreditaci jeho trenéra – je s podivem, že trenér špičkového sportovce nedostal bezproblémovou a regulérní akreditaci, ale podobné případy znám i z jiných sportů – ovšem tam obdobnou situaci nikdo neřešil udáním na policii a celonočním výslechem mistra světa, který měl za několik hodin nastoupit k závěrečnému závodu MS. Je to nechutné, podlé a nesportovní.
  Američanům se nedaří dostatečně politicky, ekonomicky a vojensky zatlačovat Rusko a Čínu. Tak zaúkolovaly celý zbytek světa k nové vlně studené války; válčištěm se opět stalo i pole sportovní a kulturní. Pokleslost a ubohost charakterů vládne světu. Závěrem je třeba citovat zprávu policie – na Loginova se nic nenašlo! Ovšem hledat se bude dále – jak je uvedeno v poslední větě prvního odstavce… A ošklivé “Rusáky” na olympiádu nepustíme, medaile, úspěch, sláva a štěstí jsou jenom pro nás 🙁 …

  1. No říkej to těm hloupým děckám, co žijí jen z r. 68 Nic jiného neznají, v prdeli byli a hovno tam viděli. Ale, jak tomu dnes říkají “karma”, pro mně osud, věřím že se ještě dočkají té vytoužené
   války. Jen škoda že si ji někteří mladí hlupáci neužijí. Smrt bude rychlá. Mně stačila ta poslední světová, přežil jsem náhodou angloamerické bombardování Ostravy, kde zahynuli jen civilisté.
   Svět je po všech stránkách horší a horší. Vládne zlost a nenávist, ve sportu už nestačí box,
   letí jen mlácení do krve. Dokonce i ženy. Hnus. Vše přichází od “západu”.

   1. Hloupé děcka? Mám 64 let a něco pamatuji a od Rusů (tedy jejich vedoucí kliky) lze čekat cokoli, jen ne nic dobrého. Tož tak. Valašská kavárna, i když chodim do restaurací jen napivo..

   1. Já myslím, že jste oba dva blbci, kteří o sportu neví nic.Zvláště praděd je hlupák k pohledání,navíc vulgární, prostě takový děd vševěd, nebo taky brouk Pytlík.Ale do sportu by se plest neměl.

 3. Tem rusackym sympatizantum s jejich ubohou vizi celosvětového spiknuti proti Rusku: jen v Rusku byl za posledních 30 let prokazan centralni,vladou rizeny doping !!!!!!!! Trolove tupi!!! Tedy sportovec,ktery nechtel “zobat”byl vykazan z vrcholových tréninkových center a tim byl odkazan jen na sebe a sve prostředky. V dnesni době to znamenalo KONEC!!!!!! Každý kdo toto omlouva,zamlcuje nebo ignoruje je stejna luza. Rusove si za soucasny odpor muzou sami a podekovat mohou jen sami sobe a svým soudruhum v Kremlu vcetne zakomplexovaného Putina.

  1. Nic prokázáno nebylo. Pouze jeden člověk Američanům předal jakési udání, Američané z toho udělali světový protiruský skandál, udavače ukryli, aby jej nebylo možné konfrontovat. Sport je dnes velká politika a náš Západ přece nemůže dopustit, aby se o úspěch (a prachy) s někým dělily, natožpak s Ruskem.
   Loginov na MS stoprocentně nic nebral, pokud mu to ovšem za prachy někam nenamíchal nějaký trulioo
   Trol a hlupec je anonymní KULIOO!

   1. Hehehe, ani jsem necekal,ze budu mit takovy uspech a dloubnu pod zebra asi všechny prave pritomne rusofilni blbecky:-). Takze k tvému blabolu: prokazano to samozrejme bylo a byla to ostuda přes cely Kreml!!! Jedine co se nepodarilo prokazat bylo prime narizeni Putina,ale každý kdo ma všech 5 pohromadě ma jasno. Nebyl to “jeden clovek” ale rusky sportovec,ktery ty praktiky zazil na vlastní kuzi. Nakonec jej neukryli aby znemoznili konfrontaci,ale aby ho nebylo mozne snadno zlikvidovat. A tva vira v Loginova je vazne dojemna, v člověka co se ucastnil statniho dopingoveho programu a jiz jednou byl usvedcen!!!!!! Ja osobne si myslim,ze každý pristizeny ma dostat dozivotni zakaz. Konecne není to trest smrti,jsou ještě mladi lide,mohou zacit v uplne jinem oboru.A nakonec vazne nechapu tu poznámku o Anonymnim KULIOO ???????!!!!!!!! Ty jsi tady jinak nez anonymne a snad někdo jiny???!!!!! Chce to jen trosicku myslet,ale když to boli,tak prepisuj vyhradne instrukce co dostanes z ustredi a nepoustej se do samostatných projevu.Ju?!!!

   1. Typicke,nejsi se mnou tak jsi fašista!!!!! :-)))))))To je argumentace z 1tridy. K tomu je malo co dodat.Snad jen “Dedku premluv babu!!!! Kupte si ve frcu obraz Josipa Visarionovice a poveste jej nad postel v loznici.A kdyby ti to osle nedoslo: tvůj velky idol Stalin nemel rad zadnou jinou laskuz nez tu ke sve osobe,takze,pokud byste snad s babou dostali chut na nejake ty techtle(na mechtle uz nemas,vid)ten obraz vas ihned uvede zase do pozoru!

 4. 23. 2. 2020 (16:27)
  Nic prokázáno nebylo. Pouze jeden člověk Američanům předal jakési udání, Američané z toho udělali světový protiruský skandál, udavače ukryli, aby jej nebylo možné konfrontovat. Sport je dnes velká politika a náš Západ přece nemůže dopustit, aby se o úspěch (a prachy) s někým dělily, natožpak s Ruskem.
  Loginov na MS stoprocentně nic nebral, pokud mu to ovšem za prachy někam nenamíchal nějaký trulioo
  Trol a hlupec je anonymní KULIOO!

 5. Pokud je Loginov obětí, tak dopingového systému, který vládl v Rusku. Stačí vnímat fakta. Co se týče italské policie, zasahuje v případě podezření proti sportovcům z kteréhokoli státu (jak již bylo připomenuto). Je mi léto těch ruských sportovců, kteří nedopovali, i těch, které přinutil dopovat systém. Loginov – byť třeba momentálně čistý – ovšem doplácí na své životní chyby.

  1. Naivní člověče. Armstrong by mohl vyprávět. V peletonu nebyl žádný rus, aby si na něm zgustli.
   Až tlak konkurence západních jezdců a šéfů stájí, uhnal toho letitého podvodníka.

   1. Jenže to byl jednolivec a nešlo o státní dopingový systém jako v Rusku. Holt Rusové nestačí téměř v ničem, tak si musí pomáhat. Tu dopují, tu trollují, protože na víc nemají.

 6. Odpověď pro Kulioo.
  Vaše tupost je příznačná pro všechny Rusofoby, kteří bez důvodu jenom haní, co Rus udělá. Programová likvidace Ruska je již naprosto zřetelná. Miliardy dolarů z americké CIA a jejich “Organizace pro šíření demokracie ve světě” s protažením přes Bruselskou západní Evropu se činí na všech frontách. Geopolitika, obchod, sport. Jim je to jedno. Účel světí prostředky. Jenom házet co nejvíc špíny a pomluv. Bohudik pro ruský národ, pro nás bohužel, se zamýšlená likvidace nemúže podařit. Z toho celkem logicky plyne, jaký osud svět čeká. A není to nic příjemného, ani pro Vás vážený Kulioo. Vojenský konflikt, možná ten poslední . A to také díky podobným blbcům, kteří věří západním šarlatánům, protože neumí nic domyslet.

 7. Klanim se před tvou moudrosti a tvym rozhledem. V diskusi,kde se probira doping ve sportu, se dostat az ke III. WW:-)))))) Kdybych nebyl presvedcen o tve lobotomii mozku, musel bych se smat,ze bych nevidel na monitor!!!! Ale takto te mohu jen politovat,kdovi co bych po podobnem zakroku ze sebe “vypotil” ja. Ale tvůj fanaticky priklon ke vsemu ruskému se odoperovat nepodarilo a ja ted nevim,jestli je to uspech ci prohra.

  1. Možná že se i dožiješ mých let a trochu zmoudříš. Zatím máš v té dutině akorát dobové sračky.

 8. Dobrý večer,ptám se proč si stěžují až je Loginov porazil,proč ho pouští na start,jednou jste mu odpustili tak ho nechte běhat,nebo dejte stop na dobro,žádná další šance.Těžko se smiřujete s tím,že je porazil,já se jen těžce smiřuji s tím,že si nikdo nestěžoval před ms

 9. Tady nejde o to že si někdo zasedl na rusy ale že ani potom co se odhalil ,,státem řízený,, doping
  tak jediný co všichni zúčastnění rusové dělají že brečí ,, já néé já ta nebyl já si v klidu trénoval na Sibiři kam shodou okolností nemohly dopingový komisaři,, !!! do doby než sami rusové budou snažit odhalovat doping a ukázat kdo všechno dopoval tak je dobře že je to bez nich a bejd to na mě tak tam není ani jeden.

   1. Tak mi ty chytráku řekni alespoň jedno jméno sportovce z matičky rusy který by se ozval ale já zapomněl že je to celosvětové spiknutí proti nevinným rusáčkúm.

  1. To germania, je jiný kafe. K tomu ještě tvůj fuhrer. Ale s tím Jaromírem bys šel stejně do plynu. Genetic anomaly.

 10. To tady ruská amabsáda zase někomu zaplatila diskusi? A to je mezi Čechy tolik sviní, co sem za pár peněz budou psát jakékoli lži a pomluvy? Loginov dopoval, což bylo dokázáno. A chybu jeho tým udělal, tak co do toho taháte politiku. Musí si to vyřídit mezi sebou. Když rakouská policie přichytila při dopingu běžce na lyžích Maxe Hauka a Dominika Baldaufa, tak jste se tak neozývali. Jste placení jen pokud se to týká Rusáků?

  1. No né. A to ten valdauf s haukem byli dokonce mistři světa. Jinak, co tady pleteš nějakou ambasádu. Nepleť to s tou nejmenovanou, kam tak rád chodíváš. Děcko nešťastné.

   1. S docházkou na ambasády máte asi velkou zkušenost, pro mě je to dost z ruky. A kvůli tomu, že jste nad hrobem, tak ještě nemusíte tykat. A to, proč sem píšete ty sviňárny, to přece víte sám nejlíp.

   2. Samozřejmě, jste buď trolíci z Ruska nebo z ruské ambasády, mají na to lidi při těch stovkách zaměstnanců. Na co, když náš obhcod s nim dosahuje pouze několika procent.

 11. Původně jsem si chtěl přečíst názory amatérských fanoušků sportu biatlonového, leč nyní sám nevím, kam jsem se to nyní vlastně dostal . . .
  Tak snad příště se to trochu vystříbří . . .

   1. Vám by měl někdo naplivat do toho, jak píšete ksichtu. Kde se u nás vzalo tolik milovníků Kremlu, kteří s láskou hájí národ okupantských darebáků, který od roku1948 brzdil náš rozvoj nejen ekonomicky a z lidí nadělal morální mrzáky.
    Proboha, kdy si uvědomíte, že nás žádná Rudá armáda neosvobodila, ale pouze si vydobyla a posléze obsadila a porobila nově obsazené území a taky se tu tak rusáci chovali.

 12. Vyhrál nežádoucí ! Dopoval či ne ? To jsou na tom rusové tak špatně , že jim je doping často odhalen i historicky , nebo se u jiných kontroly neprovádí?

  1. Prostě Rusové dopují víc, než ostatní. A případ olympiády v Soči dokázal, že v Rusku se navíc jedná o státní politiku, což jinde takto prokazatelně neexistuje.

 13. ke komentáři JanJana:

  Výborný komentář, přesně vystiženo. Bravo. Je s podivem, proč se stále bramborový T.Boe nevymezil proti norské běžkyni Jahaugové, která se po 2letém dopingovém trestu vrátila a vyhrává (nezobe něco zase). A nikdo ji nevyčítá, že tam nemá co dělat, když si odpykala trest.

 14. Přátelé a kamarádi, promiňte mi, lecocs jsem již zažil, ale nikdy jsem si nemyslel, že ještě budu někdy fandit ruským sportovcům. A je to tady. Držím jim palce a obzvlášť když jsou jejich soupeři Američané. A Fourcad a bratři Boeové mě zklamali, myslel jsem, že jsou větší sekáči. Neumějí prohrávat. Zajímavé, že se jiní biatlonisté takhle nevymezují. A ať si astmatici zametou před vlastním prahem.

  1. Nepište o něčem, čemu nerozumíte, a kam cpete jen politiku. Rusáci dopovali a to v daleko větším rozsahu, než jiní. Ale samozřejmě dopovali i jiní. A ti, kteří nedopují, mají právo se vyjádřit. Nebo máte důkaz, že Foucade nebo Boe dopovali? Fandit můžete samozřejmě komu chcete, ale když chcete za každou cenu fandit Rusákům, proč nefandíte běžcům na lyžích? Tam mají daleko výraznější výsledky a porážejí Nory i ostatní poměrně často. Také bych mohl říct, že si myslím, že za tím něco bude, ale to není moje starost, a dokud nejsou důkazy, tak jsou pro mě čistí. A tak klidně fandím Bolšunovovi nebo Usťjugovovi. Pro vás asi nepředstavitelné, že?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *