Home > Novinky > M. Fourcade, Mäkäräinenová nebo J. Bø. V Německu se koná hvězdná exhibice

M. Fourcade, Mäkäräinenová nebo J. Bø. V Německu se koná hvězdná exhibice

Martin Fourcade

Němečtí fanoušci si v sobotu užijí pořádnou lahůdku. Na premiérový ročník exhibice City Biathlon Wiesbaden se sjedou úřadující držitelé velkých křišťálových glóbů Martin Fourcade a Kaisa Mäkäräinenové a také další hvězdy v čele s Johannesem Thingnesem Bøm.

Závody v hlavním městem Hesenska navazují na exhibici v Püttlingenu, která se jezdila pravidelně od roku 2005 do roku 2014.

Pořadatelům se podařilo sestavit hvězdné startovní listiny. Mezi muži si to rozdají Martin Fourcade, Johannes Thingnes Bø či Arnd Peiffer. V kategorii žen bude Kaisa Mäkäräinenová čelit Marte Olsbuové či Vanesse Hinzové.


Startovní listiny

Muži: Arnd Peiffer, Erik Lesser, Martin Fourcade, Johannes Thingnes Bø, Fredrik Lindström, Dominik Landertinger, Benjamin Weger, Lukas Hofer

Ženy: Kaisa Mäkäräinenová, Hanna Öbergová, Vanessa Hinzová, Denise Herrmannová, Marte Olsbuová, Julija Džimová, Fujuko Tačizakiová, Elisa Gasparinová


A jak se bude ve Wiesbadenu závodit? V lázeňském městě vyroste 1,8 km dlouhý okruh, který biatlonisté a biatlonistky nejprve třikrát obkrouží v kvalifikaci. Její výsledky rozhodnou o postavení na startovním roštu finálového klání, podobně jako v automobilových závodech.

Finále se pojede na šest okruhů a pět střeleb. Závodníci budou mít k dispozici tři náhradní náboje a pokud ani s nimi netrefí všechny terče, tak si za každou chybu na 15 sekund odpočinou v trestném boxu.

Přímé přenosy z exhibice chystá německá televize ZDF. Od 14:30 bude možné sledovat finále žen, od 16:00 pak finále mužů.

Program exhibice City Biathlon Wiesbaden
Datum Čas Disciplína
1. 9. 13:15 Kvalifikace žen
1. 9. 13:45 Kvalifikace mužů
1. 9. 14:40 Finále žen
1. 9. 16:05 Finále mužů

Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

One thought on “M. Fourcade, Mäkäräinenová nebo J. Bø. V Německu se koná hvězdná exhibice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *