Home > Závody > Ruský šampionát ovládl dvakrát zlatý Alexandr Loginov

Ruský šampionát ovládl dvakrát zlatý Alexandr Loginov

Alexandr Loginov

V Chanty-Mansijsku se od čtvrtka do středy rozdělovalo celkem deset medailových sad v rámci Mistrovství Ruska. Nejvíc se vedlo Alexandru Loginovovi, který jako jediný získal dvě zlaté medaile.

Alexandr Loginov nenašel přemožitele v úvodním vytrvalostním závodě a v následném sprintu. V obou případech byl druhý Jevgenij Garaničev, který byl zase nejlepší co do počtu medailí. Třetí stříbro bral ve štafetě a k tomu přidal bronz ve stíhacím závodě.

Ve stíhačce byl nejlepší Anton Babikov a hromadný start vyhrál Dmitrij Malyško. Ve štafetě uspěl tým Chanty-Mansijsku, za který jeli Alexej Volkov či Nikita Poršněv. Ten se předtím radoval ze dvou bronzů.

Anton Šipulin zasáhl jen do sprintu, který se mu však nepovedl. Se dvěma chybami skončil až desátý.

Dmitrij MalyškoFoto: Dmitrij Malyško (Autor: Jiří Zaňát)

Individuální závody žen měly čtyři různé vítězky. Vytrvalostní závod ovládla Anastasija Jegorovová, která tak potvrdila formu ze závěrečného IBU Cupu právě v Chanty-Mansijsku, kde skončila dvakrát druhá.

Sprint byl doménou Uľjany Kajševové, ve stíhacím závodě zase prodala své zkušenosti Jekatěrina Jurlovová. V hromadném startu si vedla nejlíp málo známá Margarita Vasiljevová, kterou můžeme označit za královnu šampionátu. Jen ona zkompletovala medailovou sadu.

Štafeta opět patřila domácímu Chanty-Mansijsku, který vedle Darji Virolajnenové reprezentovala i Jekatěrina Šumilovová. Tu jsme během celé olympijské sezóny na mezinárodních akcích neviděli.

Uľjana KajševováFoto: Uľjana Kajševová (Autor: Jiří Zaňát)

Šampionátu na místě nepřihlížel trenér ruských mužů Ricco Groß, kterému vyprší smlouva. V Rakousku už některé média berou za hotovou věc jeho příchod k Landertingerovi a spol., ruská média zase zdůrazňují, že by Groß rád zůstal, ale že mu současné vedení svazu nemůže dát žádné záruky.


Výsledky Mistrovství Ruska


Hlavní foto: Alexandr Loginov (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “Ruský šampionát ovládl dvakrát zlatý Alexandr Loginov

  1. To nebylo obyčejné Mistrovství Ruska, ale Alternativní olympijské hry s mezinárodní účastí, kterou zajistili závodníci z Jižní Koreje (Lapšin, Frolinová a Avvakumovová). Medailisté obdrží odměny ve stejné výši jako medailisté z OH. Za první místo 4 miliony rublů, za ostatní medaile o něco méně. Protože je ruskou veřejností silně kritizováno, že medaile a bonusy získávají závodníci, kteří by na olympiádě neměli šanci, tak se o tom oficiálně raději moc nemluví, stejně tak jako o katastrofální neúčasti diváků. Loginov je opět hrdinou Ruska pod vedením trenérů Kugajevského a Kasperoviče a v příští sezóně se od něj očekávají mimořádné výkony v konkurenci s M.Fourcadem a J.T.Boem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *