Home > Závody > MČR Letohrad: Krčmář obhájil zlato ve sprintu, mezi ženami zvítězila Charvátová

MČR Letohrad: Krčmář obhájil zlato ve sprintu, mezi ženami zvítězila Charvátová

Michal Krčmář

Sobotní sprinty otevřely Mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradě. Ve velkém vedru se nejvíc dařilo Michalu Krčmářovi a Lucii Charvátové, mezi juniory uspěli Tomáš Mikyska a Karolína Dusilová.

Charvátová na úspěšné vlně

Lucie Charvátová zažívá skvělé léto. Minulý týden se v běloruském Raubiči stala mistryní světa, teď v Letohradě mistryní České republiky. Se dvěma chybami vestoje porazila druhou Markétu Davidovou, která udělal tři chyby, o 37,6 sekundy.

Ze stříbra by se nejspíš radovala Eva Puskarčíková, která byla s bilancí 1+0 nejlepší střelkyní závodu. Přejela však stavy pro střelbu vestoje, musela se k nim vracet a ztratila tak spoustu času. Proto skončila třetí.

Výborně se vedlo čtvrté Natálii Jurčové, která za svými zády nechala jak pátou Slovensku Ivonu Fialkovou, tak šestou Jessicu Jislovou či osmou Veroniku Vítkovou, která bojuje s dýchacími potížemi.

V závodě juniorek těsně zvítězila Karolína Dusilová před Klárou Polednovou. Bronz brala Petra Suchá.

Lucie Charvátová
Foto: Lucie Charvátová (Autor: Petr Slavík)

Krčmář znovu nejlepší

Michalu Krčmářovi se v Letohradě prostě daří. V dnešním sprintu se mu díky dvěma nulám podařilo obhájit vítězství, navíc už posedmé v řadě nechyběl na stupních vítězů.

Druhý Tomáš Krupčík, který udělal dvě chyby vestoje, na něj ztratil bezmála minutu. Třetí skončil bezchybný Slovák Tomáš Hasilla, a tak se v pořadí MČR posunul na bronzový stupínek celkově čtvrtý Adam Václavík. Ten minul tři terče.

Se stejnou bilancí střílel i sedmý Michal Šlesingr. Nestartoval Ondřej Moravec, který se po delší zdravotní pauze dostává zpět do formy.

Skvěle si vedli Tomáš Mikyska a Mikuláš Karlík, kteří zabrali první dvě místa mezi juniory a zároveň by v celkovém pořadí jen těsně nestačili na třetího Hasillu.

Výsledky MČR v Letohradu

Hlavní foto: Michal Krčmář (Autor: Petr Slavík)

One thought on “MČR Letohrad: Krčmář obhájil zlato ve sprintu, mezi ženami zvítězila Charvátová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *