Home > Novinky > Mezinárodní biatlonová unie zpřísní pravidla pro změnu národnosti

Mezinárodní biatlonová unie zpřísní pravidla pro změnu národnosti

Anastasia Kuzminová

Změna národnosti už nebude tak snadná. Mezinárodní biatlonová unie v nových stanovách značně omezí přechod biatlonistů k jiným zemím. Informuje o tom ruská agentura TASS.

Nové pravidlo rozlišuje dvě kategorie biatlonistů: Ti, kterým ještě nebylo 23 let, budou moct za novou zemi závodit dva roky od posledního startu za původní zemi. Ti, kterým už bylo 23 let, budou muset uvést silné vazby na novou zemi. Například sňatek nebo trvalý pobyt. Jejich karanténa pak bude tříletá.

Výjimka může nastat, když se spolu obě národní federace na přestupu dohodnou. V takovém případě bude mít poslední slovo výkonný výbor IBU.

Zároveň platí, že každý biatlonista může změnit národnost jen jednou. I tady existuje jedna výjimka, a to při návratu k původní zemi, pokud do 23. narozenin uplyne dvouletá karanténa.

Biatlonové přestupy jsou oblíbené především u východních států. Už v lednu by mohla Ruska Olga Podčufarovová startovat za Slovinsko. Její krajanka Jekatěrina Avvakumovová zase projevila zájem reprezentovat Srbsko, i když už má za sebou přestup do jihokorejských služeb.

Zdroj: TASS
Foto: Anastasia Kuzminová (Autor: Petr Slavík)

One thought on “Mezinárodní biatlonová unie zpřísní pravidla pro změnu národnosti

  1. V dnešní globální době mi to přijde zbytečně tvrdé. Navíc to jen povede k tomu, že národní svazy budou mít ještě silnější pozici a budou si ještě víc diktovat podmínky, protože budou vědět, že jim biatlonista nemá kam utéct. Takže smlouvy mezi svazem a biatlonisty budou ještě nerovnější a pro biatlonisty to prakticky nebude mít řešení, budou otroky svazu. To se vážně nepovedlo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *