Home > Novinky > Mistrovství světa v letním biatlonu 2020 bude hostit Ruhpolding. Očekává se hvězdná účast

Mistrovství světa v letním biatlonu 2020 bude hostit Ruhpolding. Očekává se hvězdná účast

Mezinárodní biatlonová unie (IBU) sáhla ke změně pořadatele Mistrovství světa v letním biatlonu 2020. Místo finského Kontiolahti se šampionátu zhostí německý Ruhpolding.

Výkonný výbor IBU se tak rozhodl, aby ulehčil pořadatelům v Kontiolahti. Ti by během jednoho roku museli připravit tři vrcholné akce. K březnovému řádnému Světovému poháru totiž přibyl listopadový Season Opening.

Podle prezidenta IBU Olleho Dahlina budou z tohoto rozhodnutí těžit všechny strany. „Organizátoři v Kontiolahti se můžou plně soustředit na závody Světového poháru. Zvlášť na premiéru nového formátu Season Opening, která přináší nové úkoly pro pořadatele.“

Prezidenta Německého lyžařského svazu a člena výkonného výboru IBU Franze Steinleho těší, že byl šampionát přidělen právě Ruhpoldingu. „Naši trenéři už dali najevo, že se domácího šampionátu zúčastní všichni elitní němečtí biatlonisté. Fanoušci se zase můžou těšit na napínavé závody a letní atmosféru Chiemgau Areny v Ruhpoldingu.“

Německo hostilo letní mistrovství světa zatím jen jednou, v roce 2009 se závodilo v Oberhofu. Tehdy kromě domácích hvězd startovali i Češi, Rusové či Ukrajinci.

Přesný program šampionátu, který se uskuteční od 19. do 23. srpna, bude teprve zveřejněn. O rok později se letní MS vrátí do Nového Města na Moravě.

Zdroj: IBU
Foto: Michal Krčmář (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *