Home > Závody > Moravec otevřel sezónu třetím místem v Idre, junior Mikyska pátý

Moravec otevřel sezónu třetím místem v Idre, junior Mikyska pátý

Nejzkušenější z českých biatlonistů Ondřej Moravec má za sebou povedený vstup do sezóny. V testovacím sprintu ve švédském Idre nestačil jen na Švédy Sebastiana Samuelssona a Jespera Nelina. Pátý skončil junior Tomáš Mikyska.

Sebastian Samuelsson odstartoval do závodu jako poslední. Hlavním měřítkem pro něj byl čas rychlého krajana Jespera Nelina. Oba stříleli za 0+1 a Samuelsson měl po druhé střelbě k dobru 9,4 sekundy.

Nelin ovšem v posledním kole letěl a nakonec podlehl Samuelssonovi pouze o 1,1 sekundy. Odsunul však za svá záda bezchybného Ondřeje Moravce, který držel po stojce druhé místo.

Výborné výkony podali dva junioři. Čtvrtý Malte Stefansson (1+1) a pátý Tomáš Mikyska (0+1). Střídání švédských vlajek pokračovalo dál, šestý dojel Martin Ponsiluoma (0+1) a sedmý Michal Krčmář (2+0).

Českému reprezentantovi se výrazně nepodařila úvodní ležka. Udělal dvě chyby a ještě spadl při odjezdu. Stojku ovšem bleskově vyčistil a v závěrečném kole se posunul o šest míst.

Velmi dobře se prezentoval další z českých juniorů, 11. Vítězslav Hornig (0+0). Naopak na střelnici se hodně trápili 17. Jakub Štvrtecký (1+3) a 18. Adam Václavík (2+2).

V 11:50 startuje sprint žen. Živě ho můžete sledovat na webu SVT.

Výsledky sprintu mužů

Foto: Ondřej Moravec (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “Moravec otevřel sezónu třetím místem v Idre, junior Mikyska pátý

 1. Krčmář pokračuje ve svém stylu extrémního nešiky z loňské sezony. Zajímalo by mě, čím to je. Nechci věřit, že je fakt tak strašně neohrabaný, protože v sezonách předtím byl v pohodě. Tedy je zřejmě šíleně přemotivovaný? Nevím, ale fakt už dlouho nebyl závod, kde by neměl problém na střelnici – ať už se zbraní, nebo sám se sebou.
  Jinak Ondra M. dojel tak, jak papírově měl, takže super, a Mikyska vynikající!

 2. Jak píše můj předchůdce:
  Ondra M. dojel tak, jak papírově měl, takže super, a Mikyska vynikající!
  Ano, jim a Hornigovi patří gratulace.
  Škoda jen, že z nadpisu vypadlo nejméně jedno slovo (cituji):
  Moravec otevřel sezónu třetím místem v Idre, junior Mikyska (ale CO?)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *