Home > Téma > MS Oslo 2016: Sumář prvního dne

MS Oslo 2016: Sumář prvního dne

Logo MS 2016

Logo MS 2016

Foto: Logo MS 2016 (© oslo2016.no)

Mistrovství světa v Oslu má za sebou první soutěžní den. Viděli jsme radost ve tvářích Francouzů či smutek u Veroniky Vítkové. Co dalšího se událo?

Den v bodech

  • Francie ovládla smíšenou štafetu a potřetí v řadě se v této disciplíně na MS dostala na stupně vítězů.
  • Druhé Německo se raduje z první medaile z mixu na MS po čtyřech letech.
  • Norsko obhájilo třetí příčku z loňského MS a zároveň získalo malý křišťálový glóbus.
  • Česká republika se umístila na 6. příce a nenavázala na zlato a bronz z minulých let.
  • Marie Dorinová Habertová na svém úseku upadla a i přesto měla nejlepší čas, o 2,5 vteřiny před Gabrielou Soukalovou.
  • Rakušané Simon Eder a Dominik Landertinger se ukázali ve skvělé formě. Oba vyhráli své úseky.

Ohlasy

Martin Fourcade: „Věděli jsme, že jsme jedním z favoritů, ale nikdy nevíte. Byla to pro nás velmi emotivní výhra, protože je to naše první týmové zlato od roku 2009.“ (biathlonworld.com)

Na tiskové konferenci padlo, že Francouz působil jako neporazitelný. Tarjei Bø se usmál a řekl: „Je tak neporazitelný, že už ani nebudu na MS závodit.“ Martin Fourcade pohotově dodal: „Dobrý nápad!“ (biathlonworld.com)

Tarjei Bø se ovšem jen neusmíval: „Promiň, Norsko,“ omlouval se za svoji špatnou ležku, která zřejmě sebrala pořadatelské zemi šanci na zlato. (NRK)

Arnd Peiffer: „Ještě před dvěma týdny jsem nevěděl, jestli v Oslu vůbec budu závodit. Jsem opravdu rád, že tu vůbec jsem. Trenéři říkali, že jsem opět ve formě. Cítil jsem se dobře a jsem spokojený.“ (biathlonworld.com)

Johannes Thingnes Bø: „Jsme sportovci, kteří chtějí vyhrát. Proto jsme s bronzem spokojeni na 90 %. Zbývajících 10 % si necháváme pro další závody.“

Veronika Vítková: „Na tréninku se mi dařilo, věřila jsem si, a pak přijde závod a nevím, co se to se mnou děje. Nedokážu prodat to, co umím. Moc mě to trápí.“ (biatlon.cz)

Ondřej Rybář:  „Být mezi nejlepšími šesti není vůbec špatné. Když se podíváme, kdo je na medaili, jsou to samé silné týmy.“ (Česká televize)

Hrdina dne

Martin Fourcade

Po prvním úseku byla Francie na sedmém místě, pak na třetím, na druhém a nakonec na prvním. Martin Fourcade ukázal další ze svých brilantních výkonů a přidal do své sbírky světové zlato s číslem sedm. Nechyběla ani speciální oslava v podání malého skoku s dopadem do telemarku. Jak typické pro Holmenkollen.

Poražená dne

Veronika Vítková

Ne každý závod je posvícení. Před rokem Veronika Vítková ve stejné disciplíně zazářila a předávala na prvním místě. teď musela hned pětkrát dobíjet a ztratila na svém úseku přes minutu. Šampionát ovšem nekončí a Veronika bude mít dostatek příležitostí, aby ukázala svou pravou tvář.

Medailové pořadí po 1 z 11 závodů

1. Francie (1-0-0), 2. Německo (0-1-0), 3. Norsko (0-0-1)

One thought on “MS Oslo 2016: Sumář prvního dne

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *