Home > Preview > MS Östersund, 2. den: Favoritky na začátku i na konci. Čeká nás zajímavý sprint žen

MS Östersund, 2. den: Favoritky na začátku i na konci. Čeká nás zajímavý sprint žen

Marte Olsbuová Røiselandová

Sprint žen je na programu druhého dne Mistrovství světa ve švédském Östersundu. Před dvěma lety v Hochfilzenu triumfovala Gabriela Koukalová, a tak je jasné, že dnes poznáme jinou královnu této disciplíny.

Dnešní menu

16:15 – Sprint žen

 • cze 8. Lucie Charvátová, 39. Veronika Vítková, 72. Markéta Davidová, 95. Eva Puskarčíková
 • TV přenosy: 15:50 ČT sport, 16:00 Eurosport
 • Startovní listina

Otázky dne

 • Získá Laura Dahlmeierová potřetí v řadě na mistrovství světa medaili ve sprintu?
 • Bude trvat norská nadvláda a vyhraje Marte Olsbuová Røiselandová letos už potřetí sprint?
 • Naváže Markéta Davidová na vítězství ze sprintu v Antholzi?

Preview sprintu žen

Sprint žen měl už včera důležitou předehru: Nasazování do startovních skupin. Zatímco Italky nebo Norky zvolily začátek startovního pole, tak čeští trenéři spíše věřili, že postupně ustane sněžení a trať se bude zrychlovat.

Proto pojede největší česká naděje Markéta Davidová až s číslem 72. Davidová je jednou z šesti letošních vítězek sprintu, uspěla v italském Antholzi. Ve včerejší smíšené štafetě ukázala výbornou běžeckou formu, byla na svém úseku druhá nejrychlejší, a navíc neminula ani jeden terč. Určitě patří do okruhu favoritek.

Tou možná největší favoritkou je Norka Marte Olsbuová Røiselandová (č. 31), i když startovní pole žen je letos až nebývale vyrovnané. Olsbuová Røiselandová jako jediná v této sezóně ovládla dva sprinty, navíc se i jí povedla včerejší smíšená štafeta.

První úsek včera vyhrála vedoucí žena Světového poháru Lisa Vittozziová (č. 24). Rovněž ona letos ovládla jeden sprint ve SP, podobně jako Dorothea Wiererová (č. 18). Aby byl výčet vítězek kompletní, musíme zmínit Kaisu Mäkäräinenovou (č. 46) a Anastasii Kuzminovou (č. 43). Ruska ve slovenských barvách stále čeká na premiérové zlato z mistrovství světa. Ve smíšené štafetě nestartovala, a tak bude její výkon s menším otazníkem.

Před třemi lety v Oslu se stala mistryní světa ve sprintu Tiril Eckhoffová (č. 12), žádná jiná biatlonistka na startu zlato v této disciplíně nezískala. Pokud by se to povedlo Lauře Dahlmeierové (č. 52), tak by zkompletovala postupku. V Oslu byla třetí a v Hochfilzenu druhá za Gabrielou Koukalovou. Otázkou ovšem je, jak ji ovlivní nachlazení, které ji nepustilo na start smíšené štafety.

Medailové plány má i domácí hvězda Hanna Öbergová (č. 40), překvapit by mohly třeba Ruska Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (č. 57) nebo další ze Švédek Linn Perssonová (č. 54). V případě povedené střelby bude nejvyšší příčky atakovat i rychlá Němka Denise Herrmannová (č. 79).

Českou sestavu kromě Davidové tvoří Lucie Charvátová (č. 8), Veronika Vítková (č. 39) a Eva Puskarčíková (č. 95). Posledně jmenovaná celý závod uzavře.

Foto: Marte Olsbuová Røiselandová (Autor: Petr Slavík)

7 thoughts on “MS Östersund, 2. den: Favoritky na začátku i na konci. Čeká nás zajímavý sprint žen

  1. Proč? Charvátová dostala prostě jen přednost na základě výsledků z ME v Raubiči, ne? Na MS máme právo startu jen pro čtyři závodnice.

   1. To já vím, ale je notoricky známo, že Charvátová už celé roky zápolí se střelbou; Jislová je střelecky úspěšnější.

    1. To sice ano, ale Charvátová podávala na ME rozhodně lepší výsledky, navíc i ve Světovém poháru má více bodů. Pokud je nějaká disciplína, ve které má šanci udělat nějaký solidní výsledek, tak je to právě sprint, kde se střílí jen dvakrát. Třeba do vytrvalostního nasadí Jessicu, ale do štafety bych ji asi nedával.

 1. Píšete tady:
  Dnešní menu
  16:15 – Smíšená štafeta
  cze 8. Lucie Charvátová, 39. Veronika Vítková, 72. Markéta Davidová, 95. Eva Puskarčíková
  Už z toho (aniž by se četl článek) je jasné, že se NEJEDNÁ o smíšenou štafetu, ale o závod žen!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *