Home > Závody > MS Östersund: Kuzminová je poprvé v kariéře mistryní světa. Davidová končí sedmá

MS Östersund: Kuzminová je poprvé v kariéře mistryní světa. Davidová končí sedmá

Anastasia Kuzminová

Anastasia Kuzminová slaví ve 34 letech premiérové zlato ze světového šampionátu. Větrný sprint v Östersundu zvládla na rozdíl od podobně rychlých soupeřek jen s jednou chybou. Tu udělala také Markéta Davidová, která se raduje ze sedmého místa.

Kuzminová se dočkala zlata

Vynechala smíšenou štafetu, ztratila hlas a rozhodovala se, zda vůbec nastoupí do sprintu. Anastasia Kuzminová nakonec udělala dobře, že se do sprintu na Mistrovství světa v Östersundu pustila. Ve větrných podmínkách excelovala střelbou 0+1, patřila mezi nejrychlejší biatlonistky a po druhé střelbě se zařadila o dvě sekundy za mladou Norku Ingrid Tadrevoldovou.

V závěrečném kole ale Kuzminová ukázala svou sílu a nakonec zdolala Tandrevoldovou o 10 sekund. Slaví tak premiérovou zlatou medaili z mistrovství světa, kterou si může vystavit vedle tří nejcennějších kovů z olympijských her.

Tandrevoldová nemusela smutnit, že neudržela průběžné vedení. Ve 22 letech totiž prožila stříbrný debut na mistrovství světa. A spokojená bude i žena, která si dnes večer pověsí na krk bronz. Laura Dahlmeierová patřila spolu s Tandrevoldovou mezi osm bezchybných střelkyň a i přes zdravotní potíže se potřetí v řadě postavila ve sprintu na MS na stupně vítězů.

Laura DahlmeirováFoto: Laura Dahlmeirová (Autor: Václav Mudra)

Davidová těsně za malým pódiem

Dnes byla blízko první medaile pro pořadatelské Švédsko. Hanna Öbergová a Mona Brorssonová střílely shodně za jedna a seřadily se těsně pod stupni vítězů. Öbergové na medaili chybělo jen šest desetin sekundy. Obě si zajely nejlepší výsledek na mistrovství světa v kariéře, stejně jako další dvě biatlonistky.

Už se zdálo, že by Markéta Davidová mohla jít při premiérovém individuálním závodě na světovém šampionátu na květinový ceremoniál, ale proti byla Denise Herrmannová. Česká biatlonistka se po jedné chybě vleže a nule vestoje zařadila na skvělé šesté místo, ale nejrychlejší běžkyně závodu jí v cíli o příčku pohoršila.

Markéta DavidováFoto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

Přesto mohl být trenér Egil Gjelland s výsledkem Davidové hodně spokojený. Méně už ho potěšily další Češky. Veronika Vítková si závod zkomplikovala dvěma chybami vleže, po nule vestoje se propracovala aspoň na 38. místo. Rovněž dvakrát nepřesné Evě Puskarčíkové těsně vyšla kvalifikace do stíhačky, skončila 59. Naopak 71. Lucie Charvátová bude mít po čtyřech chybách volnou neděli.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
7. Markéta Davidová 1+0 1:15,0 80. +16,4 5.
38. Veronika Vítková 2+0 43,6 1. +1:15,3 43.
59. Eva Puskarčíková 1+1 1:07,5 60. +1:55,6 67.
71. Lucie Charvátová 3+1 1:05,9 51. +1:32,4 51.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Anastasia Kuzminová (Autor: Petr Slavík)

One thought on “MS Östersund: Kuzminová je poprvé v kariéře mistryní světa. Davidová končí sedmá

  1. Snad bude ta sedmička šťastným odrazovým můstkem k ještě lepším výsledkům. Držím palce!! A určitě nejsem sám… 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *