Home > Závody > MS Östersund: Herrmannová je poprvé mistryní světa, Davidová ve stíhačce 13.

MS Östersund: Herrmannová je poprvé mistryní světa, Davidová ve stíhačce 13.

Medailistky stíhacího závodu žen na MS v Östersundu 2019

Byla nejen rychlá, ale i přesná. Německá biatlonistka Denise Herrmannová zvítězila ve stíhacím závodě na Mistrovství světa ve švédském Östersundu a slaví premiérové zlato z velké akce. Markéta Davidová dojela 13. a Veronika Vítková poskočila na 16. příčku.

Kolaps Brorssonové a radost Herrmannové

Obtížné podmínky na střelnici přispěly k tomu, že jsme v Östersundu sledovali velmi dramatický závod až do závěrečných metrů. Po třetí položce se rodilo menší překvapení, o půl minuty vedla domácí Mona Brorssonová. Jenže na závěrečné stojce se sesypala a zpražila domácí fanoušky čtyřmi chybami. Propadla se až na sedmé místo.

Mona BrorssonováFoto: Mona Brorssonová (Autor: Petr Slavík)

Naopak Denise Herrmannová odčinila dvě chyby z první stojky a tu druhou zvládla čistě. Na své poměry pouhá dvě trestná kola podpořila jasně nejrychlejším během a radovala se z premiérového zlata na mistrovství světa. Zároveň vyhrála čtvrtý závod Světového poháru v kariéře a třetí v Östersundu.

Denise HerrmannováFoto: Denise Herrmannová (Autor: Petr Slavík)

O stříbro si to v závěrečném kole rozdaly Laura Dahlmeierová a Tiril Eckhoffová. Dahlmeierová se i přes slabší běžeckou formu držela velmi statečně, ale v závěrečné rovince Eckhoffové těsně podlehla. Němka bere potřinácté v řadě na světovém šampionátu medaili.

Laura Dahlmeierová a Tiril EckhoffovFoto: Laura Dahlmeierová a Tiril Eckhoffová (Autor: Petr Slavík)

Chybující Davidová a stíhající Vítková

V elitní desítce dnes figurovaly hned tři Norky. Kromě stříbrné Eckhoffové to byly čtvrtá Marte Olsbuová Røiselandová a osmá Ingrid Tandrevoldová, která neudržela druhou příčku ze sprintu. Lehká pachuť zůstala u švédského týmu, byť páté místo Hanny Öbergové, sedmé místo Mony Brorssonové a jedenácté místo Anny Magnussonové se dá považovat za úspěch. Smutnější bude Anastasia Kuzminová, která obkroužila sedm trestných kol a propadla se na šestou příčku.

Chybovala také Markéta Davidová, a to šestkrát. Znovu ale rychle běžela a mohla být spokojená se 13. místem. Usmívala se také Veronika Vítková, která na střelnici zaváhala pouze dvakrát a posunula se z 38. příčky až na 16., když v závěru zdolala Kaisu Mäkäräinenovou. Bez rozestupů ze sprintu by uzavírala elitní desítku. Posunula se také Eva Puskarčíková, která se z poslední 55. příčky prodrala až na první nebodovanou 41. pozici.

Veronika VítkováFoto: Veronika Vítková (Autor: Petr Slavík)

Znovu se mění jméno vedoucí ženy Světového poháru. Po 10. místě v dnešním závodě jde do žlutého Lisa Vittozziová, Dorothea Wiererová na ni po 20. příčce ve stíhačce ztrácí 6 bodů.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
13. Markéta Davidová 2+1+1+2 2:46,0 51. +33,4 6.
16. Veronika Vítková 0+1+0+1 2:10,0 16. +1:46,9 35.
41. Eva Puskarčíková 2+0+0+2 2:02,0 9. +2:26,8 45.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Medailistky stíhacího závodu žen na MS v Östersundu 2019 (Autor: Petr Slavík)

4 thoughts on “MS Östersund: Herrmannová je poprvé mistryní světa, Davidová ve stíhačce 13.

  1. Oceňuji pohotovost rychlé informace, ALE (cituji):
    “O stříbro si to v závěrečném kole rozdaly Laura Dahlmeierová a Tiril Eckhoffová. Dahlmeierová se i přes slabší běžeckou formu držela velmi statečně, ale v závěrečné rovince Eckhoffové těsně podlehla. Němka bere potřinácté v řadě na světovém šampionátu zlato.”
    Pokud vím, vyhrála Herrmann(ová).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *