Home > Téma > MS Östersund, sumář 2. dne: Selhání favoritek, medaile pro debutující Tandrevoldovou

MS Östersund, sumář 2. dne: Selhání favoritek, medaile pro debutující Tandrevoldovou

Anastasia Kuzminová

Dnes se na Mistrovství světa v Östersundu odjel první individuální závod. Ženský sprint. Závod měl překvapivý průběh, ve kterém nechyběly pády ani mraky chyb na střelnici.

Události dne ve zkratce

  • Svou první zlatou medaili na Mistrovství světa získala Anastasia Kuzminová, která se podle svých slov ještě ráno rozmýšlela, zda vůbec do závodu nastoupí.
  • Byl to její první start na mistrovství světa mezi seniory. A hned v prvním závodě se Ingrid Landmark Tandrevoldová dočkala medaile. Zásluhou čisté střelby a dobrého běhu se mladá talentovaná Norka mohla v cíli radovat ze stříbrné medaile.
  • Jakmile se Laura Dahlmeierová objeví na vrcholné akci, platí téměř za medailovou jistotu. I to dnes německá závodnice potvrdila. Navzdory všem lapáliím, které ji doprovázely v létě, na začátku sezóny i zde v Östersundu, dokázala Dahlmeierová získat bronz.
  • Stejně jako při smíšených štafetách i dnes unikla medaile domácím biatlonistům. Hanna Öbergová sahala po bronzu, o který ji nakonec o 6 desetin připravila Dahlmeierová, na pátém místě pak dojela Mona Brorssonová, která tak vyrovnala své životní maximum.
  • Stabilní výkonnost a velký nárůst úspěšnosti střelby dnes potvrdila Markéta Davidová. Česká jednička této sezóny skončila s jednou střeleckou nepřesností na sedmém místě a vybojovala si tak dobrý vstup do nedělní stíhačky.
  • Dnešní závod se celkově nepovedl biatlonistkám z elitní desítky. I když to tomu příliš nenasvědčovalo, z dnešního závodu těžila Dorothea Wiererová, která i přes dva omyly a pád v posledním kole uzavírala první desítku a vzala si zpět žlutý trikot.

Ingrid TandrevoldováFoto: Ingrid Tandrevoldová (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Citát dne

Po tom pádu mě naštěstí nic nebolí. Tedy až na duši.“

Tak zhodnotila své pocity z nešťastného pádu těsně před cílem Dorothea Wiererová. Tento karambol mohl stát Italku až o tři pozice lepší umístění.

Foto: Dorothea Wiererová (Autor: Petr Slavík)

Hrdinka dne: Ingrid Tandrevoldová

Ingrid Tandrevoldová se nenechala zastínit úspěchem svých reprezentačních kolegů ze smíšené štafety. Norská biatlonistka ve svých pouhých 22 letech získala první cenný kov mezi seniory. Do dnešního závodu se jí přitom v rámci Světového poháru podařilo na stupně vítězů dosáhnou pouze jednou. Dnes však hodila za hlavu nepříznivé střelecké statistiky i nepovedený nástřel a díky bezchybné střelbě dokázala využít zaváhání velkých jmen.

Překvapení dne: Mona Brorssonová

Švédská biatlonistka vystrkovala růžky již na nedávném Mistrovství Evropy. Dnes ukázala, že je na domácí šampionát perfektně připravená. Brorssonová dnes překvapila především svým během. I přesto, že musela kroužit jedno trestné kolo, skončila pátá. Od zisku medaile ji dělilo méně než 10 vteřin. V letošní sezóně přitom ve sprintu i v případě bezchybné střelby neskončila ani jednou v elitní desítce.

Zklamání dne: Paulína Fialková

Málokterá hvězda dnes obstála. Největším zklamáním byl však výkon Paulíny Fialkové, kterou v cíli porazila i její mladší sestra Ivona. Paulína na každé střelbě nesestřelila dva terče. Slovenka tak poprvé v této sezóně nedosáhla na bodované pozice. Do stíhačky si navíc bere velkou ztrátu a bude muset doufat ve velké zaváhání svých soupeřek.

Paulína FialkováFoto: Paulína Fialková (Autor: Jaroslav Svoboda)

Fotka dne

Čeští fanoušci v Östersundu

Jak je již tradicí, čeští fanoušci nesmí chybět na žádné ze zastávek Světového poháru. (Autor: Petr Slavík)

Medailové pořadí

Ingrid Tandrovoldová stříbrem pojistila norské vedení v medailovém pořadí zemí. Zlato Anastasii Kuzminové posunulo na druhou příčku Slovensko.

Medailové pořadí zemí na MS 2019 po 2 z 12 závodů
1. nor Norsko 1 1 0 2
2. svk Slovensko 1 0 0 1
3. ger Německo 0 1 1 2
4. ita Itálie 0 0 1 1

Hlavní foto: Foto: Anastasia Kuzminová (Autor: Jaroslav Svoboda)

4 thoughts on “MS Östersund, sumář 2. dne: Selhání favoritek, medaile pro debutující Tandrevoldovou

  1. Slováci se vždy rádi chlubili cizím peřím (zejména českým). To mám i z vlastních pracovních zkušeností.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *