Home > Závody > MS Östersund: Z titulu se raduje Öbergová, z Češek dojela nejlépe 13. Vítková

MS Östersund: Z titulu se raduje Öbergová, z Češek dojela nejlépe 13. Vítková

Hanna Öbergová

Je olympijskou vítězkou ve vytrvalostním závodě a nyní i mistryní světa. Hanna Öbergová ovládla nejstarší biatlonovou disciplínu na domácím Mistrovství světa v Östersundu. Stříbrná Lisa Vittozziová si zajistila malý křišťálový glóbus, na který marně útočila Markéta Davidová. O nejlepší český výsledek se postarala 13. místem Veronika Vítková.

Zlato zůstává doma

Švédský Östersund je znám svým nevyzpytatelným počasím. Dnes tomu nebylo jinak. Vítr se na střelnici nepříjemně točil, o špatné střelby tak nebyla nouze. Anastasia Kuzminová chybovala na první položce dokonce čtyřikrát.

Obrovskou radost švédským fanouškům přinesla Hanna Öbergová, výborně zastřílela a svůj výkon podpořila 14. běžeckým časem. Šestá žena Světového poháru v cíli dojatě sledovala, jak poráží jednu závodnici za druhou. Zvítězila o 23 sekund před ženou ve žlutém Lisou Vittozziovou. Italka si druhou příčkou zajistila malý křišťálový glóbus za vytrvalostní závody a zároveň navýšila svůj náskok v celkovém hodnocení na Dorotheu Wiererovou a začíná tak dělat výraznější krůčky k velkému křišťálovému glóbu.

Hanna ÖbergováFoto: Hanna Öbergová (Autor: Petr Slavík)

Třetí místo získala Justine Braisazová. Francouzská biatlonistka si zajela své letošní maximum. V této sezóně ji často srážela střelba, jenže nyní na Mistrovství světa udělala pouze jednu chybu a v posledním běžeckém kole ustála tlak ze strany Laury Dahlmeierové. Dojela si tak pro senzační bronz.

Justine BraisazováFoto: Justine Braisazová (Autor: Petr Slavík)

Konec úchvatné série Dahlmeierové

Laura Dahlmeierová dnes chtěla rozšířit svou medailovou sérii na mistrovství světa a skoro se jí to podařilo. Bronzová medaile, třináctá v řadě, jí unikla o pouhých sedm sekund. Bramborovou pozici však v problémové sezóně bude Němka brát všemi deseti.

Poslední rána odsoudila Paulínu Fialkovou na páté místo, mimo stupně vítězů. Slovenka si závod střelecky kontrolovala, na poslední položce si však musela přidřepnout a poslední rána se do terče nevešla. Fialková si tak alespoň spravila chuť z nepovedeného sprintu, kde se neumístila ani na bodech. Osmá dnes skončila Dorothea Wiererová, které se vzdaluje žlutý trikot. Nedařilo se 45. Kaise Mäkäräinenové, ani 58. Anastasii Kuzminové. Tu ale trápí zdraví.

Lisa VittozziováFoto: Lisa Vittozziová (Autor: Petr Slavík)

Vítková do masáku, Davidová bez bodů

Markéta Davidová do závodu vyrážela jako jedna z favoritek. Pochybnosti o dobrém výsledku nastaly při druhé střelecké položce vestoje, kde česká reprezentantka dvakrát minula. Na dalších dvou střelbách navíc přidala tři zaváhání a ani se skvělým běžeckým výkonem to nestačilo na lepší než 43. místo. I přesto Markétu Davidovou zdobí třetí místo v pořadí disciplíny.

Markéta DavidováFoto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

Na dobrý výsledek ze stíhacího závodu navázala Veronika Vítková. S jednou trestnou minutou si dojela pro 13. příčku a zajistila si účast v závodě s hromadným startem. Bude se tak jednat o vůbec první masák pro Vítkovou v probíhající sezóně.

Veronika VítkováFoto: Veronika Vítková (Autor: Petr Slavík)

Další české biatlonistky výrazný výsledkový průlom neučinily. Eva Puskarčíková se třemi omyly na střelnici bere 42. místo. Jessica Jislová, která se netrefila čtyřikrát, finišovala jako 55.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
13. Veronika Vítková 1+0+0+1 2:00, 28. +2:42,6 41.
42. Eva Puskarčíková 0+1+1+1 1:48,0 11. +3:12,3 54.
43. Markéta Davidová 0+2+1+2 2:36,6 85. +35,8 5.
55. Jessica Jislová 2+1+0+1 2:14,4 59. +2:34,0 39.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Hanna Öbergová (Autor: Petr Slavík)

One thought on “MS Östersund: Z titulu se raduje Öbergová, z Češek dojela nejlépe 13. Vítková

  1. Velmi dobrý výkon Vítkové.
    A chudák Davidová; psychický tlak sdělovacích prostředků vykonal své. Snad se z toho hodně brzo oklepe.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *