Home > Závody > MSJ Lenzerheide: Čtyři čeští dorostenci skončili v elitní desítce, Mareček si odstřelil zlato

MSJ Lenzerheide: Čtyři čeští dorostenci skončili v elitní desítce, Mareček si odstřelil zlato

Jonáš Mareček

Ve velmi dobrém světle se ukázali v úvodní den Mistrovství světa juniorů ve švýcarském Lenzerheide čeští dorostenci. Jonáš Mareček útočil na zlato, nakonec skončil čtvrtý. Ondřej Mánek a Tereza Jandová byli sedmí, Gabriela Masaříková desátá.

Mareček přišel na poslední střelbě o zlato

Jonáš Mareček ve vytrvalostním závodě od začátku potvrzoval roli jednoho z favoritů. Po třech rychlých nulách byl suverénně v čele, ale na závěrečné střelbě se dopustil tří chyb a klesl na čtvrté místo. S jednou chybou by vyhrál.

Zlato tak připadlo Norovi Martinu Nevlandovi. Ten udělal také tři chyby, ale byl suverénně nejrychlejší na trati. Druhý Francouz Damien Levet za ním s jednou chybou zaostal o 13 sekund. I bronz putoval do Francie zásluhou Erica Perrota.

Marečka v elitní desítce doprovodil Ondřej Mánek. Se dvěma chybami skončil na velmi dobrém sedmém místě. Josef Kabrda chyboval pětkrát a obsadil 30. příčku. Ještě o jednu nepřesnost víc zaznamenal 33. Luděk Abrahám.

Výsledky vytrvalostního závodu dorostenců
Analýza závodu

Jandovou dělila jedna trefa od zlata

I ve vytrvalostním závodě dorostenek byl český tým blízko medaili. Tereza Jandová minula dva terče a za vítěznou Švýcarkou Leou Meierovou zaostala pouze o 35 sekund. S jednou chybou by Jandová slavila zlato, takto dojela sedmá.

I Meierová se dopustila dvou nepřesností, další medailistky dokonce tří. Druhá Italka Rebecca Passlerová ztrácela 13 sekund, třetí Rakušanka Anna Gandlerová 16.

V elitní desítky byly opět dvě české vlajky. Gabriela Masaříková nechala stejně jako Jandová dva nesestřelené terče a brala desáté místo. Kateřina Gotvaldová byla s pěti chybami 31. a Nikita Kubíčková se čtyřmi chybami 60.

Výsledky vytrvalostního závodu dorostenek
Analýza závodu

Foto: Jonáš Mareček (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “MSJ Lenzerheide: Čtyři čeští dorostenci skončili v elitní desítce, Mareček si odstřelil zlato

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *