Home > Závody > MSJ Lenzerheide: Mánek získal ve stíhačce třetí stříbro, další tři čeští dorostenci v elitní desítce

MSJ Lenzerheide: Mánek získal ve stíhačce třetí stříbro, další tři čeští dorostenci v elitní desítce

Čeští dorostenci úspěšně zakončili své účinkování na Mistrovství světa juniorů ve švýcarském Lenzerheide. Ondřej Mánek ve stíhacím závodě uhájil stříbro, mezi elitou ho doprovodili i šestý Jonáš Mareček, osmá Tereza Jandová a desátý Josef Kabrda.

Mánek potřetí stříbrný, Nevland zlatý

Stíhací závod dorostenců měl z českého pohledu parádní průběh. Ondřej Mánek držel po dvou nulách vleže vedení. Pak se k němu i přes jednu chybu přitáhl rychlý Nor Martin Nevland.

Ani jeden ze závodníků už vestoje nechyboval, Nevland byl však silnější na trati a vybojoval v Lenzerheide třetí zlato. Mánek se zase radoval ze třetího stříbra. Tři cenné kovy na jednom šampionátu získal český biatlonista naposledy v roce 2006 (junior Petr Hradecký).

Favorizovaný Slovinec Lovro Planko na poslední pokus získal medaili, když i se třemi omyly poskočil z osmé příčky na třetí.

Jonáš Mareček byl opět jasně nejrychlejším střelcem, leč pětkrát mířil mimo. Díky osmému běžeckému času ale finišoval jako šestý. Elitní desítku pak uzavřel Josef Kabrda, druhý nejrychlejší střelec. Ten minul čtyři terče. Trojí zastoupení v elitní desítce měli kromě Čechů i Norové.

Poslední z Čechů Luděk Abrahám jel devět trestných kol, ale také zazářil čtvrtým běžeckým časem. Premiérový šampionát zakončil na 25. příčce.

Výsledky stíhacího závodu dorostenců
Analýza závodu

Zlato pro Rakušanku, Jandová osmá

Na dosud největší úspěch kariéry dosáhla ve stíhacím závodě dorostenek Rakušanka Anna Gandlerová. Na střelnici se dopustila jediné chyby a ze čtvrté příčky vyskočila až ke zlatu.

V závěru ji mohutně stahovala rovněž jednou nepřesná Camille Coupéová z Francie, rozdíl mezi první a druhou byla pouhá sekunda. Coupéová si k premiérovému cennému kovu doběhla z osmé pozice.

Vítězka sprintu Linda Zingerleová se po třech chybách musela spokojit s bronzem. Se štafetou byla stříbrná, takže zkompletovala medailovou sadu.

Tři trestná kola absolvovala také Tereza Jandová. I tak se ale posunula z 15. příčky až na 8. Ze šampionátu může odjíždět spokojená, vždyť má ještě sedmé místo z vytrvalostního závodu.

Gabriela Masaříková dnes chybovala pětkrát a mírně si polepšila z 47. pozice na 44. Naopak po sedmi nepřesnostech se o deset míst propadla 49. Kateřina Gotvaldová.

Výsledky stíhacího závodu dorostenek
Analýza závodu

Šampionát vyvrcholí stíhacími závody juniorů (14:15) a juniorek (15:20). V přímých přenosech je odvysílá ČT sport.

Foto: Ondřej Mánek (zdroj: Český biatlon)

One thought on “MSJ Lenzerheide: Mánek získal ve stíhačce třetí stříbro, další tři čeští dorostenci v elitní desítce

  1. Smekám před mladým Mánkem. Kéž mu to vydrží do mnoha dalších zim.
    Potěšili rovněž Jandová, Mareček a Kabrda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *