Home > Závody > Na exhibici World Team Challenge zvítězili Norové, Davidová s Krčmářem osmí

Na exhibici World Team Challenge zvítězili Norové, Davidová s Krčmářem osmí

Vetle Christiansen

Norská dvojice Marte Olsbuová Røiselandová a Vetle Christiansen ovládla již osmnáctý ročník exhibice World Team Challenge. Davidová s Krčmářem si na fotbalovém stadionu v německém Gelsenkirchenu dojeli pro osmé místo.

První poločas

Do prvního poločasu, kterým byl hromadný start, vstoupili nejlépe italští obhájci triumfu. Jenže Dorothea Wiererová si druhý úsek prodloužila o dvě trestná kola o délce 75 metrů a vedení přepustila Anaïs Bescondové. Itálie spadla na páté místo.

Pak se zase radovali němečtí fanoušci, kteří na tribunách Veltins-Areny tradičně vytvářeli fantastickou atmosféru. Čistou stojkou získal na chvíli vedení Benedikt Doll, pak se díky loučící se Lauře Dahlmeierové dostal do čela i druhý německý pár. A tam vydržel i po čisté ležce Philippa Nawratha, který nahradil původně pozvaného Erika Lessera. Doll s Herrmannovou byli nedaleko.

Skvěle jedoucí a střílející Dahlmeierová poslala na poslední úsek Nawratha s náskokem 5 sekund na druhou Itálii. Německý náhradník poté v souboji tváří v tvář přestřílel Lukase Hofera, ale v závěrečném kole neměl tolik sil a o 4,5 sekundy Italovi podlehl. Třetí příčku držela Ukrajina před Norskem a Francií.

Foto: Lukas Hofer (Autor: Petr Slavík)

Češi dojeli v první půlce osmí, před penalizovaným německým duem (vynechané trestné kolo) a Ruskem, v jehož kombinéze se poroučeli k zemi Jurlovová-Perchtová i Jelisejev. Český pár byl s osmi chybami tím nejhůře střílejícím, šest chyb měla na svědomí Markéta Davidová. Naopak nejlépe stříleli Dahlmeierová s Nawrathem, ti šli jen na dvě trestná kola.

Druhý poločas

Laura Dahlmeierová ukazovala i ve druhém poločase, že je na tom stále výborně. Po čisté ležce se utrhla jednou nepřesné Dorothee Wiererové. I s jednou chybou udržel vedení Philipp Nawrath, o 6,6 sekund za ním byl Michal Krčmář, který navázal na úvodní nulu Davidové.

Němka s Češkou poté ujely všem ostatním, ale chybovaly. Dahlmeierová jednou a zůstala v čele, Davidová dvakrát a spadla na čtvrté místo. Německý pár vystřídalo v čele Norsko zásluhou dobré střelby Vetleho Christiansena, Češi po dalších dvou chybách odpadli z boje o medaile.

Marte Olsbuová Røiselandová norské vedení udržela, Laura Dahlmeierová se držela na dostřel. Pořadí se nezměnilo ani po další střelbě, byť opět přesný Christiansen získal cenné sekundy navíc.

Marte Olsbuová Røiselandová
Foto: Marte Olsbuová Røiselandová (Autor: Petr Slavík)

Norové i na závěrečných dvou položkách pokračovali ve skvělém střeleckém představení, celkově minuli jen dva terče a zvítězili s náskokem 26 sekund na druhou Ukrajinu. Jde o první norské vítězství od roku 2016 a zároveň první vítězství bez Oleho Einara Bjørndalena.

Druzí Ukrajinci Anastasija Merkušynová a Dmytro Pidručnyj také odstříleli výborný závod, šli jen na tři trestná kola. Ukrajině exhibice sedí, jde už o šestou medaili, pro oba dnešní účastníky však premiérovou.

Na cílové rovince zdolal Francouz Antonin Guigonnat uvadajícího Philippa Nawratha, Laura Dahlmeierová tak zůstala v posledním závodě kariéry těsně pod stupni vítězů.

Obhájci vítězství z Itálie dojeli po devíti trestných kolech pátí, za nimi se seřadili šestí Rakušané a sedmí Švýcaři. Český pár skončil osmý, stejně jako v prvním poločase musel absolvovat osm trestných kol.

Hlavní foto: Vetle Christiansen (Autor: Petr Slavík)

One thought on “Na exhibici World Team Challenge zvítězili Norové, Davidová s Krčmářem osmí

  1. Doufám, že naši jsou dost “splachovací”, aby se tento nepěkný výsledek neprojevil na jejich psychice do dalších závodů. Jak už jsem psal dříve – zbytečná ztráta času a energie. Tak snad za to byly aspoň slušné peníze.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *