Home > Preview > Preview WTC: Exhibice na Schalke se zúčastní i Davidová s Krčmářem, Dahlmeierová se rozloučí

Preview WTC: Exhibice na Schalke se zúčastní i Davidová s Krčmářem, Dahlmeierová se rozloučí

Vánoční pauzu opět zpestří tradiční biatlonová exhibice World Team Challenge. Na fotbalovém stadionu v německém Gelsenkirchenu se utká vítězství 10 párů včetně toho českého.

Už poosmnácté vystřídají fotbalisty Schalke 04 ve Veltins-Areně biatlonisté. Minulý ročník ovládli Dorothea Wiererová a Lukas Hofer. Z letošního startovního pole už dvakrát zvítězila Ruska Jekatěrina Jurlovová-Perchtová, jednou Laura Dahlmeierová. Ta se v Gelsenkirchenu rozloučí s kariérou.

Podeváté budou na startu i čeští reprezentanti. Loni si odbyli premiéru Veronika Vítková a Michal Krčmář, skončili šestí. Krčmář pojede i letos, nově s Markétou Davidovou. Českým maximem je druhé místo, na které dosáhl Ondřej Moravec v roce 2015 s Gabrielou Koukalovou a v roce 2017 s Evou Kristejn Puskarčíkovou.

Startovní listina

 1. Laura Dahlmeierová / Philipp Nawrath
 2. Denise Herrmannová / Benedikt Doll
 3. Dorothea Wiererová / Lukas Hofer
 4. Marte Olsbuová Røiselandová / Vetle Christiansen
 5. Lisa Hauserová / Felix Leitner
 6. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová / Matvej Jelisejev
 7. Markéta Davidová / Michal Krčmář
 8. Anastasija Merkušynová / Dmytro Pidručnyj
 9. Anaïs Bescondová / Antonin Guigonnat
 10. Lena Häckiová / Benjamin Weger
Laura Dahlmeierová
Foto: Laura Dahlmeierová (Autor: Petr Slavík)

Český pár by vzhledem k postavení ve Světovém poháru měl patřit k favoritům. Největší šance mají obhájci vítězství z Itálie, v silných sestavách se představí i domácí a Norové. Formát závodů by měl sedět rychle střílejícím Ukrajincům.

Exhibice se skládá ze dvou poločasů. Nejprve se pojede hromadný start, následovat bude stíhací závod s polovičními rozestupy (maximálně 45 sekund). V obou poločasech jedou ženy čtyřikrát 1291 metrů dlouhé kolo, muži pětkrát. Každý střílí dvakrát vleže a vestoje, po chybě následuje 75metrové trestné kolo.

Hromadný start začíná v 18:15, stíhací závod zhruba v 19:05. Exhibici odvysílá živě Eurosport (18:10) a německá ARD (18:05).

3 thoughts on “Preview WTC: Exhibice na Schalke se zúčastní i Davidová s Krčmářem, Dahlmeierová se rozloučí

 1. Bylo by férové zveřejnit kolik za to dostanou závodníci (a kolik svaz).
  Ale ať dostanou cokoliv, je to zbytečné plýtvání silami (např. Švédové tam vůbec nejsou…) a v průběhu sezony se to může vymstít.

   1. Taky by se jich tam víc nevešlo; podivný systém výběru je věcí pořadatelů. Není ale povinnost pozvání přijmout. Z hlediska závodníků jde o plýtvání časem a narušení přípravy na skutečné závody.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *