Home > Novinky > Nejatraktivnějšími biatlonisty světa jsou podle vědců Kristejn Puskarčíková a Bailey

Nejatraktivnějšími biatlonisty světa jsou podle vědců Kristejn Puskarčíková a Bailey

Eva Puskarčíková

Britští vědci zjistili, že nejatraktivnějšími biatlonisty světa jsou Eva Kristejn Puskarčíková a Lowell Bailey. Předmětem studie bylo objasnit, jak souvisí atraktivita sportovců s jejich úspěchy.

Výzkumníci z Exeterské a Bristolské univerzity využili toho, že ve Velké Británii lidé tolik nesledují biatlon a ukázali jim 156 biatlonistů na fotkách pasového stylu. Respondenti měli říct, jak atraktivní jim jednotliví sportovci připadají, přičemž nevěděli, jak jsou dotyční úspěšní.

Z výzkumu vyplynulo, že ženy vnímaly jako atraktivnější ty biatlonisty, kteří jsou úspěšnější. Naopak to ale neplatilo.

„Předcházející studie zjistily, že rychlejší cyklisté z Tour de France a američtí fotbalisté z NFL jsou atraktivnější. Studie ale ignorovaly ženské sporty. U biatlonu, kde závodí obě pohlaví, naše data ukazují, že tato spojitost platí pro muže, ale už ne pro ženy,“ vysvětluje Tim Fawcett z Exeterské univerzity přínos studie.

Vědci v této souvislosti připomínají evoluční teorii, která definuje rozdíly v pohlaví. Mužům byla předurčena role lovců a ženy si je vybíraly podle toho, jak dobře dokážou zaopatřit svou rodinu. Vysportovaná postava zvyšovala při lovu divoké zvěře šanci na úspěch.

Z českého pohledu je zajímavé, že respondenti ze 156 biatlonistů a biatlonistek vnímali jako nejatraktivnější Evu Kristejn Puskarčíkovou a Američana Lowella Baileyho.

Zdroj: Daily Mail
Foto: Eva Puskarčíková (Autor: Petr Slavík)

4 thoughts on “Nejatraktivnějšími biatlonisty světa jsou podle vědců Kristejn Puskarčíková a Bailey

    1. Evča je krásná nenápadně (řekl bych “tichá krása”) – na rozdíl třeba od Gabriely S-K či D. Wierer. Prostě je krásná, ale neuhodí to hned do očí. Neupozorňuje na sebe (jako třeba Gabriela S-K), ale je to “sluníčko”.
      Podle mne je to už celých 10 let nejkrásnější biatlonistka – a zůstane jí,
      dokud bude závodit.

  1. Mám se prý zeptat, jestli tam byla i fotka Gabriely Soukalové Koukalové (když tam byl i Bailey, který už taky nezávodí) a jak dopadla?

  2. Bailey byl 1x mistr světa, ale takových bylo víc. Vzhledem k tomu, že vítězem ankety nebyl někdo jako např. M. Fourcade (že by nebyl atraktivní??), považuji tvrzení výzkumníků o atraktivitě mužů biatlonistů za nepřesvědčivé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *