Home > Novinky > Nemocného Šlesingra nahradí pro Oslo junior Štvrtecký

Nemocného Šlesingra nahradí pro Oslo junior Štvrtecký

Jakub Štvrtecký

Bude to premiéra jako hrom. Úspěšný junior Jakub Štvrtecký poprvé okusí atmosféru Světového poháru a rovnou na legendárním Holmenkollenu. Mezi elitu ho poslala nemoc Michala Šlesingra.

Michal Šlesingr přišel už o závody v Kontiolahti a nyní pro něj předčasně končí celá sezóna. Češi totiž neustoupí a do ruské Ťumeně skutečně neodcestují, jak potvrdil v rozhovoru pro Český rozhlas šéftrenér Ondřej Rybář. „Pokud chcete dostát svého slova, musíte být schopní nést následky, to může být ztráta jedné kvóty.“

Zatím to vypadá právě na ztrátu jedné kvóty u mužů, kteří musí ve štafetě a ve sprintu v Oslu najet na Slovince zhruba 200 bodů. Rybář ale věří, že český tým je dostatečně silný na to, aby si v příští sezóně opět vybojoval páté místo.

Ženy by měly pět startovních míst pro příští sezónu bezpečně udržet. Navíc se po krátkém oddechu vrací Markéta Davidová. Ta už nebude v týmu nejmladší.

Role benjamínka připadne teprve 19letému Jakubu Štvrteckému. Český talent patřil na nedávno skončeném Mistrovství světa juniorů k těm nejrychlejším. Do boje o medaile ho nepustila horší střelba, nejlépe byl šestý ve vytrvalostním závodě.

Od něj Rybář rozhodně nečeká hned velké výsledky. „Je to spíš zkušená, Jakub předváděl velice dobré běžecké výkony, sledujeme ho v porovnání s juniory, kteří už jezdí za jiné národy ve svěťáku, a myslím, že za nimi nijak nezaostával. Necháme se překvapit, jak se mu premiéra povede.“ 

Světový pohár v Oslu startuje už ve čtvrtek sprinty mužů a žen.

Zdroj: Český rozhlas
Foto: Jakub Štvrtecký (Autor: Jiří Zaňát)

2 thoughts on “Nemocného Šlesingra nahradí pro Oslo junior Štvrtecký

  1. Nic proti juniorům, ale když si to přeložíte do češtiny, tak to znamená, že p. Rybář tímto vlastně odepsal celý B-tým v čele s T. Krupčíkem; nejspíš usoudil, že kvóta je stejně ztracená – a tamty “mouřeníny” (dalo by se říct i “užitečné idioty”) z IBU Cupu prostě hodil přes palubu… Vypadá to už celou sezonu, že ty chlapy z B-týmu nemá rád; ať jezdili sebelíp, do Áčka nikdo z nich prostě nesmí. a trvale už vůbec ne. Pak si bude stěžovat na úzkou základnu. Pokrytec.

    1. Sice panu Rybářovi do hlavy nevidím, ale co vím, tak B-tým jede dva závody v Rusku, a přesouvat chlapy sem a tam možná ničemu nepřispěje. Nevím, jestli mám pravdu, ale třeba je to jiný pohled na to, co se děje. Když Krupčík a spol. dojedou závody v IBU Cupu dobře, tak se může na příští sezónu míchat kartami. Ono v tom prostě jen udělalo zmatek Šlesingrovo nachlazení, víc bych v tom nehledal.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *