Home > Novinky > Norové berou na první Světový pohár opory i talentovaného Daleho

Norové berou na první Světový pohár opory i talentovaného Daleho

Johannes Dale

Bez větších překvapení se obešla nominace Norska na první závody Světového poháru a IBU Cupu. Nechybí v ní obhájce velkého křišťálového glóbu Johannes Thingnes Bø ani další opory.

Stabilní pětici mužů doplňuje nejlepší nováček minulé sezóny Johannes Dale, jenž zatím ve Světovém poháru absolvoval šest závodů. Mezi náhradníky jsou Endre Strømsheim a Aleksander Andersen, kteří se prosadili na stupně vítězů v testovacích závodech v Sjusjøenu.

Od začátku sezóny dostane šanci ve Světovém poháru čtyřiadvacetiletá Karoline Knottenová, která mezi elitou absolvovala dosud sedm závodů. O šest startů víc má dvaadvacetiletá Emilie Kalkenbergová. O jednu vstupenku do Světového poháru ještě zabojují v prvním závodě IBU Cupu Synnøve Solemdalová a Thekla Brunová-Lieová.


Norská nominace pro SP v Östersundu

Muži: Lars Birkeland, Erlend Bjøntegaard, Johannes Thingnes Bø, Tarjei Bø, Vetle Christiansen, Johannes Dale

Ženy: Tiril Eckhoffová, Emilie Kalkenbergová, Karoline Knotten, Marte Olsbuová Røiselandová, Ingrid Tandrevoldová + jedna biatlonistka z IBU Cupu

Norská nominace pro IC ve Sjusjøenu

Muži: Aleksander Andersen (náhradník pro SP), Håvard Bogetveit, Fredrik Gjesbakk, Sindre Pettersen, Endre Strømsheim (náhradník pro SP), Andreas Dahlø Wærnes

Ženy: Jenny Enoddová, Karoline Erdalová, Hilde Fenne (2. sprint)
Eline Grueová, Thekla Brunová-Lieová (1. sprint), Ida Lienová, Synnøve Solemdalová (1. sprint)

Zdroj: skiskyting.no
Foto: Johannes Dale (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *