Home > Novinky > Norové se ve štafetách musí obejít bez nastydlé Eckhoffové

Norové se ve štafetách musí obejít bez nastydlé Eckhoffové

Tiril Eckhoffová

Norští trenéři již zveřejnili složení svých štafet pro blížící se nedělní závody. Jejich plány však zmařily zdravotní komplikace Tiril Eckhoffové.

Díky výsledkům z minulé sezóny mohou Norové do jednotlivých závodů nasadit shodně šest žen i mužů. Do Pokljuky vyslali dokonce sedm biatlonistů, jeden z nich tak nebude moci do závodů jednotlivců nastoupit.

Do úvodních štafet sázejí trenéři především na zkušené, osvědčené závodníky. Do štafet dvojic tak nominovali Theklu Brunovou-Lieovou, která předvedla velmi dobrý výkon minulý týden v Sjuøsjenu a Larse Helge Birkelanda, který je spolehlivý především na střelnici.

V klasických štafetách měli původně nastoupit Tiril Eckhoffová, Ingrid Tandrevoldová, Tarjei Bø a Johannes Thingnes Bø. Eckhoffovou však v posledních dnech trápí nachlazení a zatím do Pokljuky neodcestovala. V neděli tak na startu místo ní bude jedna z trojice Synnøve Solemdalová, Emilie Kalkenbergová nebo Marte Olsbuová Røiselandová, která se po nemoci vrátila k tréninku teprve v tomto týdnu.


Nominace Norska pro Světový pohár v Pokljuce

Muži: Lars Helge Birkeland, Erlend Øvereng Bjøntegaard, Johannes Thingnes Bø, Tarjei Bø, Vetle Sjaastad Christiansen, Henrik L’abee-Lund, Sindre Pettersen

Ženy: Tiril Eckhoffová, Emilie Kalkenbergová, Thekla Brun-Lieová, Marte Olsbuová Røiselandová, Synnøve Solemdalová, Ingrid Tandrevoldová

Zdroje: langrenn.commedia.skiskyting.no

Foto: Tiril Eckhoffová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *