Home > Preview > Startuje Světový pohár. Biatlonisté se podívají do Česka i do zámoří

Startuje Světový pohár. Biatlonisté se podívají do Česka i do zámoří

Vysočina Arena

Biatlonovým fanouškům začnou už v neděli 2. prosince pořádné hody. Během čtyř měsíců se bude podávat porce 58 závodů. A začíná se netradičně ve slovinské Pokljuce.

Na muže i ženy čeká 26 individuálních závodů Světového poháru včetně těch pod hlavičkou Mistrovství světa. Pojede se i 5 štafet, 3 smíšené štafety a 3 závody smíšených dvojic. Velmi pilní jedinci tak mohou během sezóny absolvovat až 34 startů.

Začíná se 2. prosince v Pokljuce, protože tradiční hostitel úvodních klání Östersund přivítá Mistrovství světa. Ve Slovinsku se bude závodit po roční pauze.

PokljukaFoto: Areál v Pokljuce (Autor: Petr Slavík)

Naopak Hochfilzen nechybí v kalendáři už pošestnácté v řadě. Rakouský díl SP přijde na řadu od 13. prosince.

První trimestr uzavřou závody v Novém Městě na Moravě. Do Česka se elita vrací po roční pauze a popáté v historii. Poprvé v sezóně se tu uskuteční hromadné starty.

Rok 2019 biatlonisté odšpuntují v Oberhofu, a to 10. lednu. Německé středisko hostí Světový pohár s železnou pravidelností od sezóny 1998/99. Jen před třemi lety se kvůli rozmarům počasí nezávodilo.

Stadion v OberhofuFoto: Stadion v Oberhofu (Autor: Petr Slavík)

V kalendáři nechybí ani Ruhpolding, který přijde na řadu 16. ledna. Zde se uskuteční jubilejní 40. podnik Světového poháru. A trochu neobvykle nebudou v jeho programu stíhací závody.

Třetí lednovou zastávkou musí samozřejmě být Antholz. V Itálii se bude bojovat o body do SP od 24. ledna. Pro místní organizáry to bude Světový pohár s pořadovým číslem 44, což je absolutní rekord.

Trať v AntholziFoto: Trať v Antholzi (Autor: Petr Slavík)

Po kratší pauze přijde 7. února na řadu Canmore. Světový pohár se do Kanady podívá po třech letech a podeváté v historii. Tohle bude jediná štace v sezóně, na které se nebude závodit ve sprintu.

Areál v CanmoreFoto: Areál v Canmore (Autor: Petr Slavík)

Presque Isle se v roce 2016 moc neosvědčilo, a tak štafetu přebere jiné americké středisko Soldier Hollow. Zde se v roce 2002 konaly Zimní olympijské hry. Světový biatlon se tu vrátí 14. února. Některé týmy už ale dopředu avizovaly, že minimálně část zámořského miniturné vynechají.

Důvod k vynechání závodů za velkou louží je zřejmý. Už 7. března začíná v Östersundu Mistrovství světa. Vrchol sezóny bude švédskému středisku patřit po 11 letech. Premiéru zde zažijí smíšené dvojice.

Stadion v ÖstersunduFoto: Stadion v Östersundu (Autor: Petr Slavík)

Na světový šampionát navazuje hned 21. března finálový podnik Světového poháru v Oslu. Na slavném Holmenkollenu půjde již o 29. ročník nejprestižnější biatlonové soutěže.

Před startem sezóny jsme pro vás připravili preview k boji o velký křišťálový glóbus jak mezi muži, tak mezi ženami:

Hlavní foto: Vysočina Arena (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *