Home > Závody > Olsbuová Røiselandová zazářila na norském šampionátu

Olsbuová Røiselandová zazářila na norském šampionátu

Marte Olsbuová

Parádní víkend má za sebou Marte Olsbuová Røiselandová. Na Mistrovství Norska v Gautefallu suverénně ovládla sprint i závod s hromadným startem. Z jednoho vítězství se radoval Tarjei Bø, naopak jeho bratr kvůli nemoci nestartoval.

Tarjei zastoupil nemocného Johannese

Marte Olsbuová Røiselandová začala dobře kariéru vdané ženy. Sprint pro ni sice začal dvěma chybami při střelbě vleže, ale na rozdíl od Tiril Eckhoffové tento výsledek nezopakovala i vestoje. Díky nule porazila právě Eckhoffovou o více než minutu. Třetí skončila se dvěma trestnými koly Thekla Brunová-Lieová.

Na start sprintu mužů se kvůli nemoci nepostavilo trio favoritů Johannes Thingnes Bø, Erlend Bjøntegaard a Henrik L’Abée-Lund. Zvlášť pro Johannese je nachlazení velkou komplikací po tom, co už o část přípravy přišel.

Druhého muže minulého ročníku Světového poháru v Gautefallu skvěle zastoupil jeho bratr Tarjei Bø, když ve sprintu o 29 sekund zdolal Martina Femsteinevika. Oba chybovali jednou. Dvě trestná kola navštívil třetí Lars Birkeland.

Výsledky sprintů

Olsbuová Røiselandová byla bezkonkurenční

Vynikající střelba dovedla Marte Olsbuovou Røiselandovou k vítězství i v hromadném startu. Po jednom zaváhání na úvodní střelbě už střílela čistě a druhou Ingrid Tandrevoldovou porazila o 51 sekund. Tandrevoldová udělala čtyři chyby, třetí Tiril Eckhoffová dokonce pět.

Překvapivým vítězem mezi muži se stal Ole Martin Erdal, který střílel se stejnou bilancí jako Olsbuová. Šest trestných kol musel obkroužit Sindre Pettersen, ale i tak v těsném souboji o stříbro zdolal pětkrát nepřesného Tarjeiho Bøho.

Výsledky závodů s hromadným startem

Foto: Marte Olsbuová Røiselandová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *