Home > Závody > V Ťumeni se závodilo o ruské tituly. Mezi vítězi byli Loginov či Ilčenková

V Ťumeni se závodilo o ruské tituly. Mezi vítězi byli Loginov či Ilčenková

Alexandr Loginov

Ruská Ťumeň hostila od soboty do úterý Mistrovství Ruska. Všech šest závodů mělo různé vítěze, mezi kterými byla i jména Alexandra Loginova, Kristiny Ilčenkové, Antona Babikova či Iriny Starychové.

Vítězný návrat Ilčenkové a triumf juniorky

Startovní pole 68 žen čekal na úvod sprint. V něm zvítězila Kristina Ilčenková, která se po krátkém působení u běloruského týmu vrací do své vlasti. Zlato získala i přesto, že udělala dvě chyby. Stejně si na střelnici vedla o 7,7 sekundy druhá Margarita Vasiljevová. Třetí byla jednou nepřesná Uľjana Kajševová.

Nedělní štafetu ovládlo skvěle střílející kvarteto domácí Ťumeně, jehož součástí byly ze známých jmen Viktoria Slivková a Irina Starychová. Stříbro putovalo do Chanty-Mansijsku a bronz do Sverdlovské oblasti.

Za tu závodila Irina Kazakevičová, která si v úterním vytrvalostním závodě připsala čtyři nuly a vyhrála. Druhou Margaritu Vasiljevovou mrzela chyba na poslední střelbě, na vítězku totiž ztratila 37,7 sekundy. Bronz uzmula Larisa Kuklinová.

Výsledky sprintu žen
Výsledky štafety žen
Výsledky vytrvalostního závodu žen

Vítězství Loginova a tři medaile Paščenka

Na startu sprintu mužů bylo 95 jmen, ale chyběl Anton Šipulin, který stále nepotvrdil, že bude pokračovat v kariéře. Zastoupit by ho případně mohl Alexandr Loginov, který díky dvěma nulám kraloval úvodnímu závodu. Druhý Dmitrij Malyško udělal jednu chybu a ztrácel 35 sekund. K minutě se blížilo manko bronzového Pjotra Paščenka, který chyboval dvakrát.

Paščenko se radoval z medaile i ve štafetě. Byl součástí stříbrné družiny z Chanty-Mansijska, společnost mu dělal i Alexej Volkov. Jasně zvítězila čtveřice Baškortostánu, kterou vedl Anton Babikov. Petrohradský tým zase dotáhl k bronzu finišman Malyško.

Ani tři trestné minuty nezabránila Semjonu Sučilovovi v cestě za zlatem ve vytrvalostním závodě. Třetí cenný kov přidal Pjotr Paščenko, když se dvěma omyly za Sučilovem zaostal o více než půl minuty. Ještě o pár sekund pomalejší byl bronzový Alexej Korněv, jenž také střílel za dva.

Výsledky sprintu mužů
Výsledky štafety mužů
Výsledky vytrvalostního závodu mužů

Foto: Alexandr Loginov (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “V Ťumeni se závodilo o ruské tituly. Mezi vítězi byli Loginov či Ilčenková

  1. Zase Loginov? Jak to, že pořád ještě závodí?? Za prokázaný doping má být DOŽIVOTNÍ distanc! (A nejenom v biatlonu.)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *