Home > Video > Poslechněte si song nejen k Mistrovství světa v Östersundu

Poslechněte si song nejen k Mistrovství světa v Östersundu

Záběr z videoklipu oficiálního songu MS 2019

Mistrovství světa v biatlonu ve švédském Östersundu se nezadržitelně blíží. A jak se z domu na takové závody připravit? Jednou z možností je i hudební kulisa.

Přípravu na závody už promýšlel i švédský zpěvák, který nazpíval titulní hymnu k Mistrovství světa v biatlonu 2019. Byl jedním ze soutěžících švédské verze Superstar neboli Idolu v roce 2017, kde porotu i publikum velmi zaujal. Nyní se stal hlasem skladby For The Love of The Game, která fanoušky láká na připravované závody.

I Magnusova skladba čítá všechny postupy předešlých skladeb, které na Mistrovství kdy lákaly. Nečekejte nějaký hudební zázrak, ale spíš dynamickou vypalovačku, která má nabudit fanoušky i závodníky, čemuž odpovídá i text o vytrvalosti, rychlosti, pospolitosti, slávě a boji o medaile. Prim zde hrají rytmické bicí a nástup refrénu žene biatlonisty kupředu a fanoušky uvádí do varu.

I když se v podobných skladbách neočekává přílišný důraz na instrumentální části, Švéd zvolil krátký houslový part, což už jedni seveřané v minulosti využili v písni pro stejný účel také. V roce 2016 zazněly housle v podání bělorusko-norského hudebníka Alexandera Rybaka a vítěze v Eurovizi 2009 ve skladbě Miracles. Zpěv obstaral norský popový zpěvák Gaute Ormåsen a oba hudebníci si přizvali taktéž dětský sbor. Paralelu s Magnusem najdeme i v tom, že i Gaute byl účastníkem pěvecké soutěže Idol a o vítězství se utkal s Kurtem Nilsenem, který nakonec zvítězil. Ve videu k písni Miracles se objevily hvězdy norského biatlonu včetně Johannese Thingnese Bøho, Oleho Einara Bjørndalena nebo Tiril Eckhoffové. Tak uvidíme, jaké zázraky se budou dít na tom letošním šampionátu…

You’re a hero you’re a star
When the road ahead is hard
Let’s stand off together
Miracles can happen everyday
Oh everyway
Miracles will always fire the way

Z posledních let můžeme jmenovat také skladbu Kontiolahti Go Go, která vznikla k šampionátu ve Finsku v roce 2015. Elektronickou záležitost složil Jani Kuittinen a o pěvecký part se postarala Maria Bonsdorffová. Hudebník se chtěl nejprve inspirovat bicími, jako jsou například ve skladbě Eye of the Tiger, aby píseň byla energická a přibližovala se sportovnímu prostředí. Nicméně nakonec byl výsledkem sám překvapen, když vsadil na moderní elektronický sound s hlasovými úpravami.

Who is going to win this round
winner is going to mess this town
Let’s get these games started
Biathlon Champions awarded
Go go go go go go Kontiolahti

A pokud byste chtěli biatlon jako takový představit někomu, kdo o jeho historii neví skoro nic, pak za vás dobrou práci odvede ve třech a půl minutách norský novinář a komik Nicolay Ramm. V jeho videích vystoupilo již mnoho sportovců včetně lyžařů Johannese Høsflota Klæba, Emila Iversena nebo Martina Johnsruda Sundbyho a každého si v nějakém tom videu dobíral. V songu The Story of Biathlon, který zpívá sám v angličtině, představuje biatlon, a to především ten norský, od počátků po současnost a s jistou dávkou humoru. Ve videu si zahráli Tiril Eckhoffová i oba bratři Bøové.

Teď už nezbývá nic jiného, než začít fandit!

Foto: Záběr z videoklipu oficiálního songu MS 2019 (© Östersund 2019)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *