Home > Rozhovory > Proč končit? Pořád mám na dobré výsledky, věří Michael Rösch

Proč končit? Pořád mám na dobré výsledky, věří Michael Rösch

Michael Rösch

Byl nepřehlédnutelný. Michael Rösch na Mistrovství světa v letním biatlonu upoutal nejen svým plnovousem, ale i neustálými úsměvy a hlavně obdivuhodnou běžeckou formou. Radost mu trochu kazily chyby na střelnici, kvůli kterým si z Nového Města na Moravě odvezl jen osmé a dvanácté místo. Přesto je tento 35letý sympaťák před startem nadcházející sezóny plný optimismu.

Po olympijské sezóně jste se rozhodl, že si ještě prodloužíte kariéru. Jaká je Vaše motivace?

Tohle je má motivace (ukazuje na zaplněné tribuny v Novém Městě na Moravě). Jsou tu skvělí fanoušci, v prosinci tu máme Světový pohár. V minulé sezóně jsem dvakrát rozjížděl belgickou štafetu a byl jsem ve vedení. Dva roky zpátky jsem byl zase do šestého místa. I v 35 letech cítím, že můžu dosáhnout na dobré výsledky. Možná ne na nejvyšší pozice, ale možná na elitní desítku. Proto chci pokračovat.

Michal Krčmář a Michael RöschFoto: Michal Krčmář a Michael Rösch (Autor: Petr Slavík)

Zmínil jste belgickou štafetu, která se i díky Vám prezentovala v zimě ve skvělém světle. Kam až sahá její potenciál?

Florent Claude je velmi silný. Pak tam máme Thierryho Langera. Je to student, ale trénuje hodně tvrdě a daří se mu v IBU Cupu. Čtvrtým do party je mladý Tom Lahaye-Goffart. Když budeme všichni ve formě, tak si myslím, že máme na umístění do 15. místa. Ale je to běh na dlouhou trať.

V Novém Městě na Moravě jsme mohli vidět nového belgického kouče Jeana-Guillaumeho Béatrixe. Jaké jsou Vaše první dojmy z přípravy pod jeho vedením?

Je to opravdu skvělý člověk. Během své kariéry posbíral řadu úspěchů, získal medaili na olympijských hrách. Ví, co a jak. Pro nás je dobré, že stojí za dalekohledem někdo, kdo má takové zkušenosti. Hlavně pro mladé biatlonisty, kteří se můžou pod jeho vedením krok po kroku zlepšovat.

Michael RöschFoto: Michael Rösch (Autor: Petr Slavík)

Pro Vás osobně je Jean-Guillaume hlavním trenérem? Nebo je jím Váš otec?

Fungují společně. Já ale normálně trénuji se Švýcary, takže jedu podle jejich tréninkového plánu. Ale když jsem s týmem, tak Jean-Guillaume stojí za dalekohledem a dává mi rady. Příští rok se to možná změní a budeme společně trénovat víc. Pokud samozřejmě budu pokračovat.

Už jste zmiňoval skvělé fanoušky v Novém Městě na Moravě. Líbila se Vám i upravená trať ve Vysočina Areně?

Vzhledem k tomu, že jde „jen“ o Mistrovství světa v letním biatlonu, tak je tu hodně fanoušků. Jsou hodně slyšet. Češi milují sport, a proto se tu tak rád vracím. Všichni si to užíváme. Trať je velmi těžká, stejně jako v zimě. K tréninku posloužila velmi dobře.

Čtěte také: Béatrix je novým trenérem Belgičanů. Je to velká výzva, řekl v NMNM

Hlavní foto: Michael Rösch (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *