Home > Novinky > Trenér švédských biatlonistů vyloučil, že by Nilssonová začala sezónu ve Světovém poháru

Trenér švédských biatlonistů vyloučil, že by Nilssonová začala sezónu ve Světovém poháru

Johannes Lukas

Bývalá běžkyně na lyžích Stina Nilssonová, která se letos rozhodla přejít k biatlonu, si musí na svou premiéru ve Světovém poháru počkat.

„Premiéra v Kontiolahti není na stole,“ prozradil listu Dagens Nyheter trenér švédské reprezentace Johannes Lukas.

Stina Nilssonová by přitom mohla do Světového poháru naskočit hned od začátku. IBU kvůli pozdějšímu startu druholigového IBU Cupu v úvodu sezóny dovolí jednotlivým týmům nasadit až dva závodníky bez splněných kvalifikačních kritérií.

Podle německého kouče ve švédských službách ale Nilssonová nejprve potřebuje projít testem. „Budou nějaké testovací závody a také Švédský pohár. V této sezóně pro ni není Světový pohár prioritou.“

„Musíme k tomu přistupovat trochu chytře,“ pokračuje Lukas. „Pomůže jí, když půjde rovnou do Světového poháru? Závod je něco úplně jiného než trénink. Trénovala šest měsíců a teď je důležité, aby získala několikatýdenní nebo měsíční závodní praxi. Pak můžeme přemýšlet, co bude dál.“

Švédská reprezentace se momentálně připravuje v Idre, kde se 14. a 15. listopadu pojedou testovací závody. Pro Nilssonovou to bude biatlonová premiéra.

Proto považuje rozhodnutí svého trenéra za velmi správné. „Mé první závody nemůžou být na Světovém poháru. Nevím, jak to chodí. Je to nemožné. Ne, ne, ne,“ směje se Stina Nilssonová.

Čtěte také: Biatlon v číslech: Stina Nilssonová může být ještě lepší než Denise Herrmannová

Zdroj: Dagens Nyheter
Foto: Johannes Lukas (Autor: Biathlonwiki, pod licencí BY-SA)

2 thoughts on “Trenér švédských biatlonistů vyloučil, že by Nilssonová začala sezónu ve Světovém poháru

  1. Nevím, jestli tu byl o tom článek, možná jsem ho jen přehlédl, ale za Norsko by se rád na ZOH 2022 dostal Chris Andre Jespersen. Současný laufař, a dřívější běžec světového poháru v klasickém lyžování. Byl i na ZOH 2014 v klasice.

    1. Zachytil jsem v norských médiích, ale tam to nebrali úplně vážně. Resp. ne do té míry, že by se mohl probojovat do reprezentace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *