Home > Závody > SP Antholz: Koukalová vybojovala třetí místo. Poprvé vítězí Horchlerová

SP Antholz: Koukalová vybojovala třetí místo. Poprvé vítězí Horchlerová

Gabriela Koukalová

Gabriela Koukalová bojovala v závodě s hromadným startem v Antholzi o vítězství, ale v závěru jí došly síly a skončila třetí. Porazily ji dvě Němky, Nadine Horchlerová a Laura Dahlmeierová. Dařilo se i dalším českým biatlonistkám.

Těžší začátek Koukalové

Od začátku závodu určovala tempo Kaisa Mäkäräinenová. Kratší nemoc na ní ale stále byla patrná, rozhodně to nevypadalo na žádný trhák. A to bylo dobře pro Gabrielu Koukalovou, která se po několika menších kontaktem se soupeřkami trochu propadla pořadím.

A Koukalové úplně nevyšla ani úvodní střelba. Minula poslední terč a připojila se k Lauře Dahlmeierové na trestném kole. Mäkäräinenová si tam musela pobýt dvakrát delší dobu. To Eva Puskarčíková podle očekávání nasázela rychlých pět z pěti a zařadila se na třetí místo za Susan Dunkleeovou a Tatjanu Akimovovou. A právě Ruska za to ve druhém kole nejvíc tahala.

Ruska v úprku

Druhá ležka už přinesla víc chyb. Akimovová se jich však vyvarovala, udržela první příčku a zvýšila svůj náskok už na 15 vteřin. Druhá byla domácí kometa Alexia Runggaldierová, která střílela také čistě. A s ní už se držela Dahlmeirová. Spolu s Němkou už se bohužel nepohybovala Koukalová, která po dalším trestném kole klesla na 19. příčku. Nejlepší Češkou tak stále byla Puskarčíková, po jednom trestném kole 8.

Akimovovou před třetí střelbou dojela Dahlmeierová spolu s dalšími biatlonistkami. A po ní i výrazně předjela. Ruska totiž udělal dvě chyby a propadla se až na 16. místo. Až za všechny české reprezentantky, které vyjma Puskarčíkové střílely čistě. Nejlépe na tom byla 6. Koukalová. Na vedoucí Němku ale ztrácela přes půl minuty.

Němky před Koukalovou

Laura Dahlmeierová nabídla na poslední stojce všem svým soupeřkám velkou šanci. Musela totiž na dvě trestná kola. A využila toho Gabriela Koukalová, která odstřílela čistě a dostala se na první místo. O čtyři sekundy za ní byla v celém závodě bezchybná Nadine Horchlerová. Dahlmeierová ztrácela 16 vteřin.

Koukalové už v posledním kole viditelně docházely síly, přesto 400 metrů před cílem ještě držela první příčku. Těsně před cílem jí ale poodjela Horchlerová. Německá náhradnice tak poprvé v kariéře vystoupala na stupně vítězů a zároveň vyhrála. Není náhodou, že se tak stalo právě v Antholzi. Před čtyřmi lety tu byla dvakrát pátá, což byl dosud její nejlepší výsledek ve Světovém poháru.

Česká jednička bohužel v závěru nestačila ani na tu německou a skončila nakonec třetí. To znamená, že si česká reprezentace odveze medaili i z šestého dílu Světového poháru. Koukalová si zároveň stanovila ve vysoko položeném Antholzi nové maximum, když vylepšila loňskou 7. příčku.

Povedený český závod

Po kratší nemoci se nakonec přece jen vrátila do své obvyklé běžecké kondice čtvrtá Kaisa Mäkäräinenová. Velmi dobře běžela i pátá Marie Dorinová Habertová. To závodnice na dalších dvou příčkách těžily zejména z dobré střelby, když chybovaly jen jednou. Šestá byla Alexia Runggaldierová a sedmá v životním závodě Anna Magnussonová.

Gabrielu Koukalovou v elitní patnáctce doplnily i zbylé dvě Češky. Eva Puskarčíková se opět ukázala jako nejrychlejší střelkyně, byť třikrát chybovala. Zlepšený běh ji ale posunul na 11. příčku, jen 3,6 sekundy od elitní desítky. K té neměla daleko ani 14. Veronika Vítková, kterou mohly těšit hlavně dvě nuly vestoje. V roce 2017 zatím nebyla výš.

Střelecké časy
1. Eva Puskarčíková 1:36,0
2. Lisa Hauserová +5,0
3. Marte Olsbuová +7,0
9. Gabriela Koukalová +23,0
12. Veronika Vítková +25,0
Běžecké časy
1. Kaisa Mäkäräinenová 30:40,2
2. Laura Dahlmeierová +17,3
3. Marie Dorinová Habertová +19,5
8. Gabriela Koukalová +52,2
14. Eva Puskarčíková +1:13,5
18. Veronika Vítková +1:24,5

Foto: Gabriela Koukalová (Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *