Home > Závody > SP Antholz: Stíhací závod ovládla Wiererová, Markéta Davidová dojela čtrnáctá

SP Antholz: Stíhací závod ovládla Wiererová, Markéta Davidová dojela čtrnáctá

Dorothea Wiererová

Velká italská show, i tak můžeme nazvat dnešní stíhací závod žen v Anterselvě. V domácím prostředí Italky výborně střílely a připravily tak skvělou podívanou pro svoje fanoušky. Dorothea Wiererová zvítězila před druhou Laurou Dahlmeierovou a třetí Lisou Vittoziovou.

Jak závod probíhal?

Markéta Davidová vyjížděla do stíhacího závodu na první pozici. V prvním běžeckém kole jela velmi dobré tempo a na střelnici si tak dojela pro stav číslo jedna. Bohužel hned třikrát chybovala a do boje o nejvyšší příčky už se nezapojila.

Chyb využila čistě střílející Laura Dahlmeierová, za ní se díky rychlé nule vydala do druhého kola Rakušanka Lisa Hauserová. Davidová klesla na 20. místo. Dobře svůj závod rozjela Veronika Vítková, která se naopak posunula na 27. pozici.

Druhá střelecká položka nechala ve vedení stále Dahlmeierovou. Stříbrnou pozici držela i nadále Hauserová, ale právě za ní se vydal čistě střílející vláček Wiererová, Olsbuová Røiselandová, Vittoziová. Davidová už nezaváhala a střelnici opouštěla na 17. místě. Další Češky si chybami začaly už závod hodně komplikovat.

Laura na první stojce musela na tresné kolo. Do čela se zásluhou čisté práce s malorážkou dostalo italské duo Wiererová a Vittoziová. Po Markétě Davidové zůstal jeden nesestřelený terč a byla tak poslána do středu stadionu.

Závěrečná střelecká položka dopadla remízou Italek, obě zamířily na jedno trestné kolo. K příležitosti závod zdramatizovat ještě více se přihlásila Dahlmeierová, opouštějící střelnici v kontaktu s Vittoziovou na druhém až třetím místě se ztrátou osmi vteřin na Wiererovou. Davidová si zapsala druhou nulu v závodě a upevnila si místo ve druhé desítce.

Dorothea Wiererová a Lisa VittozziováFoto: Dorothea Wiererová a Lisa Vittozziová (Autor: Petr Slavík)

Poslední běžecké kolo absolvovala Dorothea Wiererová výtečně a vítězství si s přehledem uhájila. Laura Dahlmeierová si i díky dobrým lyžím dojela pro stříbrnou pozici. Bronz patřil Lise Vittoziové. Markéta Davidová překonala cílovou čáru jako čtrnáctá. Body z Češek obdržela ještě Lucie Charvátová, ta skočila na 37. místě. Veronika Vítková a Eva Puskarčíková dojely na 42., resp. 44. příčce.

Pódium stíhacího závodu ženFoto: Pódium stíhacího závodu žen (Autor: Petr Slavík

Davidová potěšila dobrým během

České biatlonistky dnes nepatřily mezi přesné střelkyně. Markéta Davidová, Veronika Vítková, Lucie Charvátová chybovaly čtyřikrát, Eva Puskarčíková kroužila dokonce pětkrát. Dobrým ukazatelem naopak byl desátý běžecký čas Davidové. Vítězka sprintu tak potvrdila výbornou běžeckou formu.

Ani zítra si česká reprezentantka neodpočine. Výsledky v Anterselvě jí totiž bezpečně stačí na nominaci do závodu s hromadným startem. Po ZOH v Pchjongčchangu to bude podruhé, co Davidová okusí toto prestižní klání. Zítra tedy budeme od 12:45 fandit startovnímu číslu 25.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
14. Markéta Davidová 3+0+1+0 2:42,0 50. +50,3 10.
37. Lucie Charvátová 0+2+1+1 1:53,0 13. +1:29,3 30.
42. Veronika Vítková 0+1+2+1 2:10,0 34. +2:00,6 41.
44. Eva Puskarčíková 0+2+2+1 1:48,0 8. +1:51,0 38.

Markéta DavidováFoto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

Výsledkový servis

Hlavní foto: Dorothea Wiererová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *