Home > Závody > SP Canmore: Davidová slaví stříbro a červený trikot! Vytrvalostní závod ovládla Eckhoffová

SP Canmore: Davidová slaví stříbro a červený trikot! Vytrvalostní závod ovládla Eckhoffová

Markéta Davidová

Markéta Davidová si v kanadském Canmore vyjela ve zkráceném vytrvalostním závodě další medaili. Na 12,5 kilometru dlouhé trati ji pokořila pouze Tiril Eckhoffová, která si tak zajela letošní maximum. Pro bronz si dojela Lisa Vittozziová. Další body získala 33. Lucie Charvátová.

Rychlou Davidovou porazila ještě rychlejší Eckhoffová

Ženy dnes nechybovaly tolik jako muži, přesto se našly pouze čtyři bezchybné biatlonistky. Byla mezi nimi i Markéta Davidová, která zároveň výborně běžela. V cíli se s číslem 19 zařadila na první místo a zbývalo už jen čekání na soupeřky, podobně jako během sprintu v Antholzi.

Tentokrát česká biatlonistka našla přemožitelku v Tiril Eckhoffové. Ta sice udělala jednu chybu, ale díky parádnímu běhu smazala ztrátu 10 sekund po čtvrté střelbě a v cíli měla naopak na Davidovou 10 sekund k dobru.

Čistě kromě Davidové zastřílely i třetí Lisa Vittozziová, čtvrtá Franziska Hildebrandová a v životním závodě desátá Rakušanka Julia Schwaigerová.

Pódium vytrvalostního závodu ženFoto: Pódium vytrvalostního závodu žen (Autor: Petr Slavík)

Norky nejen díky Eckhoffové ukázaly velký příslib do zítřejší štafety. Ingrid Tandrevoldová dojela s jednou chybou pátá a Marte Olsbuová Røiselandová se čtyřmi chybami dvanáctá. Z dnešního závodu si odnáší i post nejrychlejší běžkyně.

O něco lépe jsou na tom snad jen Němky. Kromě čtvrté Hildebrandové se do první desítky dostaly ještě šestá Vanessa Hinzová a devátá Laura Dahlmeierová. Na čtrnáctém místě figurovala Denise Herrmannová. Na sedmém místě skončila Anaïs Bescondová se dvěma chybami na střelnici, osmá potom Anastasia Kuzminová, zamířila třikrát nepřesně. Posunula se ovšem na třetí místo v celkovém hodnocení Světového poháru.

Davidová v čele disciplíny

V dnešním závodě se moc nedařilo některým favoritkám. Například vedoucí žena Světového poháru Dorothea Wiererová dojela až 22., Kaisa Mäkäräinenová 48. a bez bodů zůstala i vítězka vytrvalostního závodu v Pokljuce Julija Džimová, byla 42. Po zkráceném vytrvalostním závodě ztrácí Lisa Vittozziová na vedoucí ženu Světového poháru Wiererovou pouze pět bodů.

V celkovém hodnocení disciplíny vede Markéta Davidová, která tak ve vytrvalostním závodě na Mistrovství světa ve švédském Östersundu pojede v červeném dresu. V hodnocení disciplíny vede o 16 bodů před Vittozziovou.

Lucie CharvátováFoto: Lucie Charvátová (Autor: Petr Slavík)

Kromě Davidové dnes poměrně dobrý závod zajela i Lucie Charvátová. Se dvěma chybami na střelnici skončila 33. Zbylé dvě české závodnice už si ovšem tak dobře nevedly. Veronika Vítková se na střelnici dopustila jen jedné chyby. To, co by jí ještě v předchozí sezóně stačilo na boj o první desítku, dnes stačilo pouze na 72. místo, a to v druhém nejhorším běžeckém čase. Rozhodně to není výkon, na který bychom byli u Verči zvyklí a budeme doufat, že se její běžecká forma do Mistrovství světa zlepší. Eva Puskarčíková se po sedmi chybách musela spokojit až se 77. příčkou.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
2. Markéta Davidová 0+0+0+0 2:28,4 70. +1:02,1 7.
33. Lucie Charvátová 0+0+1+1 1:59,0 24. +3:16,5 52.
72. Veronika Vítková 0+0+1+0 2:03,3 35. +7:07,4 87.
77. Eva Puskarčíková 1+2+2+2 2:03,6 37. +3:37,2 57.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “SP Canmore: Davidová slaví stříbro a červený trikot! Vytrvalostní závod ovládla Eckhoffová

  1. Krásný závod! Díky Markétě budeme namlsaní podiovými umístěními a jen se děsím, až ta vlna opadne, co se na biatlonisty snese. Ale to, jak si na trati pohrává se zdatnými “profesionálkami”, to je příjemné sledovat. A taky pochvala pro Lucku. Snad už konečně stabilizovala střelbu, kromě drobných nepřesností i poměrně rychle střílí. Jen přidat na rychlosti. To poslední kolo, kde z 25. místa spadla pod třicítku, to trochu mrzí. Byly tam kolem ní dračice, ale zase ne tolik.

    1. Opět fantastický závod Davidové!! Nejnejnej blahopřání 🙂 🙂
      Ano, Charvátová se zlepšuje; ale nechápu, co se děje s Vítkovou – je nemocná? Připadá mí, že by se měla léčit; štafetu ať radši jede Jislová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *