Home > Závody > SP Canmore: Vytrvalostní závod ovládl suverénní J. Bø. Krupčík vylepšil životní maximum

SP Canmore: Vytrvalostní závod ovládl suverénní J. Bø. Krupčík vylepšil životní maximum

Johannes Thingnes Bø

One man show. Tak by se dal označit zkrácený vytrvalostní závod mužů v kanadském Canmore. Johannes Thingnes Bø ani dnes nedal zbytku startovního pole šanci a slaví už 12. výhru v sezoně. Pro stříbro si dojel Vetle Sjastad Christiansen. Třetí skončil Alexandr Loginov. Na střelnici se hodně chybovalo, mnoha omylům se nevyhnuli ani Češi. Výjimkou byl Tomáš Krupčík, který si s jedinou chybou vylepšil životní maximum, dojel 12.

Norskou jízdu narušil jen Loginov

Johannes Thingnes Bø startoval už s číslem 6 a od prvních metrů závodu nasadil ostré tempo. K tomu ale přidal čtyři bezchybné střelecké položky a o vítězi závodu tak bylo prakticky rozhodnuto. K vedoucímu muži celkového hodnocení se v celém startovním poli připojili už jen 2 bezchybní střelci, Švéd Peppe Femling a Rus Alexandr Povarnicyn. Ti ale zaostali běžecky a na medailové pozice jim čistá střelba nestačila.

Pro druhé místo si i přes dvě chyby dojel Nor Vetle Christiansen. Velký norský den završil čtvrtým místem Lars Helge Birkeland. Kompletní medailovou sbírku Norsku překazil Alexandr Loginov. Rus měl sice o jeden střelecký omyl více než Birkeland, v běhu byl ale lepší a dojel si pro bronz.

Z favoritů pak obstáli ještě pátý Dominik Windisch a šestý Simon Eder, oba si pro malé pódium dojeli po dvou střeleckých chybách. Do první desítky se po dlouhé době podíval starší z francouzských bratrů, Simon Fourcade (7.), nejlepší výsledek kariéry zaznamenali už zmiňovaný Peppe Femling (9.) a domácí závodník Christian Gow (10.).

Velká spousta favoritů se nevyvarovala více než 2 střeleckých chyb a to je stálo přední umístění: Quentin Fillon Maillet (3 chyby, 25. místo), Julian Eberhard (3 chyby, 26. místo), Antonin Guigonnat (3 chyby, 31. místo). Bez bodů pak skončili například Benedikt Doll (3 chyby, 51. místo) nebo Serhij Semenov (5 chyb, 62. místo).

V celkovém hodnocení Světového poháru už J. T. Bø vede před druhým Loginovem o neuvěřitelných 300 bodů. Dnešní výhrou si zároveň zajistil i vedení disciplíny. V hodnocení vytrvalostního závodu má náskok 10 bodů na druhého Simona Edera.

Střelba se nevydařila ani Čechům, Krupčíkovi těsně utekla první desítka

Přestože bezchybná střelba nevyšla ani jednomu závodníkovi z českého kvarteta, jednoho z nich můžeme jen chválit. Je jím Tomáš Krupčík. Ten se sice na první položce nevyvaroval chyby, zbylé terče už ale sestřelil. V cíli figuroval v první desítce, za ním dojíždějící závodníci ho ještě odsunuli na konečnou 12. příčku. Přesto se jedná o dosud nejlepší výsledek jednatřicetiletého českého reprezentanta.

Tomáš KrupčíkFoto: Tomáš Krupčík (Autor: Petr Slavík)

Tomáš Krupčík byl bohužel jediným českým biatonistou, který z dnešního závodu bral body. Michal Krčmář nechal na střelnici celkem 5 nesestřelených terčů, patří mu 49. místo. Michal Šlesingr, který se po zranění obratle po delší době vrátil do Světového poháru, se třemi chybami skončil 64. Adam Václavík se na střelnici mýlil hned sedmkrát, stačilo to jen na 77. pozici.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
12. Tomáš Krupčík 1+0+0+0 2:12.2 62. +2:05.7 23.
49. Michal Krčmář 0+3+1+1 2:14.3 69. +1:58.7 19.
64. Michal Šlesingr 0+2+1+0 2:21.5 77. +4:36.0 78.
77. Adam Václavík 0+2+1+4 2:05.0 43. +2:40.3 35.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

10 thoughts on “SP Canmore: Vytrvalostní závod ovládl suverénní J. Bø. Krupčík vylepšil životní maximum

 1. No….dlhočízna analýza o Davidovej, protlačená i do ČT SPORT Vám p.Halberštádt priveľmi nevyšla. Dnes to byl Makulin závod!!! :**

   1. Musím Vás zklamat, pane Beláčku, ale žádnou analýzu jsem na Tipsport já ani nikdo z webu nepsal. Že někdo používá nickname Biatlonmag, s tím nic neudělám. Stejně jako s tím, že někdo krade naše články.

    1. Tak to mě těší, že jste takový omyl nenapsali právě vy! Jít takhle proti Davidové by nemělo smysl…:-)
     P.S.: Co máte stále s tím panem Beláčkem?

     1. S panem Beláčkem máme, pane Beláčku, problém kvůli krádeži článků. A zřejmě si ani neuvědomujete, že podle IP adresy poznáme, že ač si měníte nicky, tak píšete pořád z jednoho počítače.

 2. Pozerám sa a vidím, že pán Grcko tuná píše o úplne inom preteku.

  Já musím znovu ocenit výkon stále se lepšícího Krupčíka. Škoda té rány, která padla vedle.

 3. Mám dojem, že Tomáš Krupčík si zaslouží titul “nejpodceňovanější český biatlonista”. Anterselva a teď i Canmore ukazují, co v něm je. Tak jen ať to vydrží! No a u Václavíka ta střelba strašně mrzí. Když už to dotáhne alespoň do stavu, že na poslední stojce nechá jeden max. dva nesestřelené terče? Michalovi Krčmářovi bych přál, aby se vrátil o dvě sezóny zpět, kdy střílen naprosto dokonale.

 4. Zpráva pro redakci Biatlonmag:

  Pod článkem o vytrvalostním závodu mužů v Cannamore chybí ve výsledcích “Pořadí národů”.

  Mějte se krásně a nashledanou

  Raszka

 5. V pořádku, asi většina lidí píše z jednoho zařízení ..:D ale nechápu, co stále má znamenat to jméno! Vždyť jsem reagoval pouze na Tipsport analýzu, o které jsem si mylně myslel, že je z Vašeho webu, p.Halberštádt. A nie, nevolám sa p.Beláčku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *