Home > Preview > SP Canmore: Přinesou sedmičky českým štafetám štěstí? (startovní listiny)

SP Canmore: Přinesou sedmičky českým štafetám štěstí? (startovní listiny)

Markéta Davidová

Sedmé kolo Světového poháru v kanadském Canmore dnes pokračuje štafetami. Nejdříve nás čeká ta mužská (20:30) a pak ta ženská (22:45). Výhru z Ruhpoldingu obhajují Norové a Francouzky. České ženy pojedou ve stejném složení jako při štafetě v Oberhofu, sestava českých mužů je naproti tomu nová.

Štafeta mužů
Pátek 8. 2. 2019 | 20:30
cze 7. Šlesingr, Krčmář, Václavík, Krupčík
Startovní listina

Při poslední štafetě v Rupholdingu se nejvíce dařilo Norům. Dnes vyrukují skoro se stejnou sestavou, jen na třetím úseku Tarjeiho Bøho vystřídá Erlend Bjøntegaard. Štafetu tedy rozjede Lars Birkeland, na druhém úseku pojede Vetle Christiansen a finišovat bude Johannes Thingnes Bø. Norům se ve včerejším vytrvalostním závodě velmi dařilo, a tak i dnes patří mezi největší favority.

S číslem dva půjde do závodu štafeta Ruska ve složení Jevgenij Garaničev, Eduard Latypov, Alexandr Loginov a Alexandr Povarnicyn. I Rusům se vedlo ve vytrvalostním závodě dobře, z této čtveřice nejhůře dojel 18. Povarnicyn.

Švédové při absenci Sebastiana Samuelssona nastoupí ve složení Gabriel Stegmayr, Peppe Femling, Simon Hallström a Torstein Stenersen a jejich případné umístění v první pětce by bylo překvapením. Čtyřka patří německé štafetě ve složení Roman Rees, Erik Lesser, Philipp Nawrath a Arnd Peiffer, kteří budou určitě chtít útočit na medaile. Pětku bude mít silná francouzská čtveřice Antonin Guigonnat, Émilien Jacquelin, Simon Fourcade a Quentin Fillon Maillet.
Mezi favority by mohlo patřit i Rakousko reprezentované Felixem Leitnerem, Simonem Ederem, Dominikem Landertingerem a Julianem Eberhardem.

Překvapit by mohla například štafeta Itálie ve sestavě Thomas Bormolini, Dominik Windisch, Thierry Chenal a Lukas Hofer nebo štafeta Ukrajiny ve složení Artěm Pryma, Serhij Semenov, Taras Lesjuk a Dmytro Pidručnyj.

Se sedmičkou vystartují Češi, jmenově Michal Šlesingr, Michal Krčmář, Adam Václavík a Tomáš Krupčík. Nejdůležitější pro naši štafetu bude rozhodně střelba. Pokud se jí podaří ubránit se trestnému kolu, mohla by navázat na skvělé čtvrté místo z Oberhofu a poměrně dobré osmé místo z Ruhpoldingu.

Tomáš KrupčíkFoto: Tomáš Krupčík (Autor: Petr Slavík)

Štafeta žen
Pátek 8. 2. 2019 | 22:45
cze 7. Charvátová, Vítková, Davidová, Puskarčíková
Startovní listina

K největším favoritkám štafety žen budou patřit s jedničkou startující Francouzky ve složení Anaïs Chevalierová, Justine Braisazová, Anaïs Bescondová a Julia Simonová. Ve stejném složení jely i v Ruhpoldingu, jen v jiném pořadí.

Číslo dva má štafeta Ruska, kterou načne Valerija Vasněcová, na druhém useku figuruje Margarita Vasiljevová, na třetím úseku Lejsan Biktaševová a finišovat bude Uľjana Kajševová. Ač jedou Rusky v poměrně neznámém složení, ve vytrvalostním závodě se jim nevedlo úplně nejhůře, a tak mohou v dnešním závodě překvapit.

S číslem tři se představí Německo. V letošní sezóně uvidíme poprvé sestavu Vanessa Hinzová, Franziska Hildebrandová, Denise Herrmannová a Laura Dahlmeierová. Němky budou obhajovat bronzovou medaili ze štafety v Rupholdingu.

Výsledky ve včerejším vytrvalostním závodě favorizují Norky, které budou mít na hrudi číslo čtyři. O medaile zabojuje čtveřice Emilie Kalkenbergová, Ingrid Tandervoldová, Tiril Eckhoffová a Marte Røiselandová.

Poměrně vysoko by se dnes mohly umístit také Italky, první dvě ženy v celkovém hodnocení Světového poháru Dorotheu Wiererovou a Lisu Vittozziovou doplní na druhém úseku Nicole Gontierová a na posledním úseku Federica Sanfilippová. Jindy silné Švédky dnes pojedou ve složení Ingela Anderssonová, Felicia Lindqvistová, Elisabeth Högbergová a Johanna Skottheimová a obdobně jako u mužů by jejich případné umístění v první pětce bylo spíše překvapením.

Česká štafeta bude mít stejnou podobu jako v Oberhofu, kde vybojovala bronzovou medaili. Dnes ovšem bude potřeba k podobnému úspěchu o něco lepší střelba. Stejně tak budeme doufat, že se Veronika Vítková dostatečně zotavila ze včerejšího běžecky velmi nepovedeného vytrvalostního závodu.

Hlavní foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

4 thoughts on “SP Canmore: Přinesou sedmičky českým štafetám štěstí? (startovní listiny)

  1. Nasadit Vítkovou do štafety znamená nejen riskovat slušný výsledek, ale i její zdraví, Ať jede Jislová! A jestli tam doopravdy není, tak se ptám: je znám nějaký relevantní důvod neúčasti Jislové??

    1. Jislová v zámoří není, podobně jako Moravec se po vleklých zdravotních problémech doma připravuje směrem k MS.

  2. Dík za info. A zajímalo by asi nejen mne KDE ti idioti na ČT Sport sebrali to průběžné hodnocení (teď v 19.17) – cituji: 1. Francie 108, 2. Norsko 98, 3.Ukrajina 80, … 12. Česká republika 58 bodů.
    To je totiž prúběžný stav po 2 závodech SMÍŠENÝCH štafet. Jsou to prostě matláci.
    A jet do zámoří bez náhradníků je nezodpovědné vůči výsledkům a hlavně závodníkům s jejich zdraví!! To zase čeští bafuňáři ošklivě podělali.

    1. Omlouvám se: správný čas byl 20.17. To nesmyslné tvrzení (ještě k tomu na tabuli) mě úplně vytočilo. Když už se páni redaktoři žvaněním (jinak se jejich komentáře nazvat nedají) o biatlonu živí, měli by si aspoň zjistit základní fakta. Za takový šlendrián se ve fabrice vyhazuje z práce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *