Home > Novinky > SP Canmore: IBU kvůli velkým mrazům mění program závodů

SP Canmore: IBU kvůli velkým mrazům mění program závodů

Markéta Davidová

Sedmý díl Světového poháru komplikují extrémní teploty. Ty se v kanadském Canmore pohybují kolem minus 30 stupňů Celsia. V důsledku toho IBU rozhodla o změně programu a disciplín.

Čtvrteční vytrvalostní závody se pojedou později a kvůli mrazům a silnému větru budou i zkráceny. Ženy budou na místo klasických 15 kilometrů absolvovat 12,5 kilometru a mužům se trať zkrátí o čtvrtinu, tzn. biatlonisté poběží 15 kilometrů. Za chybu budou závodníci potrestáni připočtením 45 sekund. „Chceme spravedlivé a bezpečné závody,“ objasnil změnu ředitel závodů SP Borut Nunar. IBU tak poprvé vyzkouší zkrácený vytrvalostní závod, který před sezónou zanesla do pravidel právě kvůli rozmarům počasí.

Štafetové závody se přesunují ze soboty na pátek, muži by měli začít ve 20:30 a ženy ve 22:45.  Nedělní závody s hromadným startem se konat nebudou, místo toho se v sobotu uskuteční sprinty. Ty proběhnou v 19:00, resp. ve 22:00. Pořadatelé nevylučují další změny v programu a nechávají si volnou neděli pro případ odložení závodů.

IBU totiž připomněla, že pokud bude teplota vzduchu nižší než minus 20 stupňů Celsia, závody neproběhnou.

Nový program SP v Canmore (může se měnit)
7. 2. 20:20 Zkrácený vytrvalostní závod mužů
7. 2. 22:55 Zkrácený vytrvalostní závod žen
8. 2. 20:30 Štafeta mužů
8. 2. 22:45 Štafeta žen
9. 2. 19:00 Sprint mužů
9. 2. 22:00 Sprint žen

Zdroj: IBU
Foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

One thought on “SP Canmore: IBU kvůli velkým mrazům mění program závodů

  1. Škoda “hromaďáků”. Před 3 roky v Presque Isle se přece hromadné závody běžely, přestože bylo k -20 (pořadatelé byli podezříváni, že zahřívají oficiální teploměry, aby se mohlo závodit). Takže nechápu, proč se tady tak blbne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *